Žalingų įpročių prevencija

Lapkričio 13 dieną, Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, M Slančiausko progimnazijoje, organizavo mokymus 8 klasių mokiniams „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija” (ES) Mokymų dėstytojas – Darius Joneikis.
Lektorius mokymus pradėjo pasakojimu apie savo asmeninę patirtį rūkant, savijautą metus rūkyti, nikotino sukeliamas ligas. Paaiškino, kokius cheminius priedus gamintojai deda į tabaką, norint sustiprint ir pailgint jo poveikį, parodė burnos, liežuvio muliažus su vėžiniais burnos ertmės susirgimais.
Labai paplitus elektroninių cigarečių vartojimui tarp paauglių, lektorius paaiškino apie jų žalingą poveikį, chemines medžiagas, kurios naudojamos rūkant šias cigaretes.
Buvo papasakoti įvairūs atvejai, kuriais remdamasis, mokymų lektorius pristatė paskaitą apie alkoholį ir jo žalingą poveikį. Mokiniams – savanoriams buvo uždėti imitaciniai alkoholio ir narkotinių medžiagų akiniai ir paprašyta pereiti tiesia linija. Perėjus, mokiniai papasakojo savo pojūčius, kaip žmogus jaustųsi apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.
Buvo pademonstruotos apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų identifikavimo kortelės.