„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2018“

Kaip ir kiekvienais metais kovo 19-23 dienomis Mato Slančiausko progimnazija įsijungia į „Vaikų linijos“ organizuojamą „Veiksmo savaitę be patyčių“. Šiemet per penkias dienas visi kartu nuveikėme labai daug.

Pirmadienį dovanojome šypsenėles. Išties  buvo džiugu eiti pro besišypsantį langą  ir justi teigiamą energiją.

Antradienis mokykloje buvo neįprastas, nes startavo projektas „Draugystės paštas“. Draugui  galima padėti   padėkojant ar atsiprašant. Rašydami laiškus prisiminėme visus progimnazijos bendruomenės narius ir  du stebuklingos galios turinčius žodžius – AČIŪ, ATSIPRAŠAU.

Trečiadienį mes susimąstėme ir kalbėjome apie emocijas, jausmus, jų raišką ir reikšmę žmogaus gyvenime. Norėdami išmokti valdyti, tinkamai reikšti jausmus, pirmiausia turime labai gerai  juos pažinti. Tą dieną 1-4 klasių mokiniai rungėsi tarpklasinėje viktorinoje „Jausmų pasaulis“. Renginio metu vaikai analizavo pateiktas situacijas,  mokėsi įvardinti kilusius jausmus ir emocijas. 5–8 klasių mokiniai emocijas reiškė vaidindami. Analizavo, kam reikalinga mokėti tinkamai reikšti emocijas ir jausmus. Žinias įtvirtino analizuodami pateiktas situacijas ir įvardindami, kokius jausmus ji sukelia.

Ketvirtadienis buvo skirtas filmų apie patyčias peržiūrai. 1 – 8 klasių auklėtojai  diskutavo apie matytas situacijas, atpažino patyčių būdus bei formas. Kalbėjo apie tai, kaip galima sustabdyti patyčias bei padėti draugui, patekusiam į keblią situaciją.

Penktadienis pati smagiausia ir maloniausia savaitės diena, nes finišavo “Draugystės paštas“. Visa bendruomenė skaitė gautus laiškelius ir džiaugėsi jų gausa ir nuoširdumu. Renginio organizatoriai ir visa mokyklos bendruomenė suprato, kad tada, kai  vyrauja draugystė, pagarba ir meilė, patyčių sumažėja.