Tyrėjų naktis

Tyrėjų naktis kasmet vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 Europos miestų, su tikslu didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje ir sudaryti galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Tyrėjų nakties renginiai jau septinti metai vyksta mūsų progimnazijoje. Šiais mokslo metais septintokai atliko fizikinius eksperimentus, skirtus šviesos reiškiniams tirti, susipažino su periskopo veikimu, lygino pomidoro, apelsino, citrinos ir svogūno ląstelių dydį ir formą. Aštuntokai domėjosi saulės sistemos kūnais, ieškojo simetrijos gamtoje.

Kaip ir kasmet septintokai rungėsi tarpusavyje protmūšyje. Geriausiai sekėsi ir prizininkais tapo komanda, kurią sudarė Emilė Balčiūnaitė, Justinas Balnys, Luka Drupaitė, Kasparas Galkus, Viltė Kočnevaitė, Simona Rimkevičiūtė, Fausta Žebrauskaitė. Dalis laimėjusių atstovaus progimnaziją rajoniniame konkurse – protmūšyje „Gamtos kodų labirintai“. Sėkmės Jiems!

Dėkojame visiems mokiniams, dalyvavusiems šiuose renginiuose ir, aišku, mokytojoms – Ingai Misiuvienei, Astai Radžvilienei, Linai Aleknavičienei ir mokytojui Tomui Jankauskui už sudarytą galimybę mokiniams dalyvauti Tyrėjų nakties renginiuose.