TREČIOJI VIETA RESPUBLIKINIAME KONKURSE – GARBINGAS APDOVANOJIMAS

Minime 170-ąsias M. Slančiausko gimimo metines

Jau trečius metus iš eilės mūsų progimnazijos mokiniai dalyvauja Kauno tautinės kultūros centro organizuojamame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų“ ir kiekvienąkart pelno prizines vietas. Šiemetis konkursas buvo išskirtinis, šventinis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Jame moksleivių komanda užėmė garbingą 3-ąją vietą. Iš viso 5-8 klasių grupėje varžėsi 18 dalyvių.

Rengdamiesi šiam konkursui, mokiniai turi susirasti seną etnografinį namų apyvokos daiktą, jau beiškeliaujantį į užmarštį, jį nufotografuoti, padaryti nuotrauką, parengti daikto metriką ir kartu su nuotrauka išsiųsti konkurso rengėjams. Tada sukurti išradingą scenarijų ar kūrinį ir pasirinktąjį daiktą „prikelti“, sugyvinti savo pristatyme, paaiškinti to buities rakando paskirtį ir panaudojimo galimybes. Ir, be jokios abejonės, tam reikia pasitelkti išmonę ir kūrybingumą.

Šiemet mūsų moksleivių grupė rengėsi pristatyti ratinį (ratelį). Luka Dambrauskaitė (8b kl.) ir Kamilė Kuprytė(8b kl.)  kūrė scenarijų, po to subūrė moksleivių grupę savo idėjai įgyvendinti. Prie merginų prisidėjo Viltė Dagytė(8b kl.), Marija Žuronaitė(8b kl.), Emilija Laurinavičiūtė(8b kl.), Brigita Budreckaitė(8a kl.), Aldas Svytė(8b kl.)  bei Tautvydas Kulyčius(7b kl.). Šmakštus vaidinimas „Nuotakos pasirinkimas“ ne tik supažindino su verpimo ratelio paskirtimi, bet ir pabrėžė vieną iš esminių tautos vertybių – darbštumą. O tautinis šokis ir tautinė atlikėjų apranga suteikė pasirodymui žavesio. Pasirengti konkursui moksleiviams padėjo mokytojos Sandra Paulavičienė ir Alina Jonaitienė.

Esame tikri, jog moksleivių įsitraukimas į kraštotyrinę veiklą – tai pagarbos mūsų žymiam kraštiečiui M. Slančiauskui ženklas ir jo įdėto triūso į tautinio paveldo išsaugojimą įvertinimas.