Tradiciniais Pasaulio medžio vaizdiniais pražydo langinės

Mūsų progimnazija tęsia M. Slančiausko pradėtą darbą – stengiasi puoselėti ir išsaugoti savojo krašto tradicijas, papročius, siekia supažindinti mokinius su tradiciniais liaudies meno vaizdiniais. Šiuos tikslus įgyvendinti padeda ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, kasmet organizuojantis edukacijas mažiesiems lankytojams. Tokiu pasiūlymu pasinaudojo ir 7a klasės mokiniai.

Artinantis didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms, visiems rūpi kuo gražiau pasipuošti namus. Sunku ką nors naujo ir beišgalvoti, todėl atsigręžėme į tolimą praeitį, kai dauguma lietuvių gyveno mediniuose namukuose, puoštuose raižytomis langinėmis. Ir nors šiais laikais dauguma žmonių gyvena moderniuose namuose, tačiau tautodailininkė Aušra Petrauskienė, vedusi netradicinę pamoką, pasiūlė mokiniams Pasaulio medžio vaizdiniais išmarginti tokias medines langines. Net ir parodė fotografiją, kurioje užfiksuotos būtent mūsų kraštui būdingos langinės. Mokiniai po trumpo paaiškinimo, naudodamiesi pateiktais simboliais, pasitelkę fantaziją, kruopščiai piešė ir spalvino pačių sukurtus vaizdinius. Baigę darbą, visi pasidžiaugė čia pat išdėliotais darbeliais. Mokytojų nuostabai, visi piešiniai buvo skirtingi.

Greitai prabėgusioje netradicinėje pamokoje vaikai ne tik lavino meninius gebėjimus, bet ir susipažino su vienu iš svarbiausių baltų simbolių – Pasaulio medžiu.