Svečiuose – vaikų literatūros kūrėjas Darius Rekis

Vaikams dažnai atrodo, kad rašytojai – praeito šimtmečio ar dar senesnių laikų žmonės, geriausiu atveju kažkur pasaulio krašte gyvenantys paslaptingi žodžio stebukladariai. Ir tik nedaugelis juos gali įsivaizduoti kaip tokius pačius žmones, artimus ir paprastus, gyvenančius šalia mūsų. Būtent toks ir yra neseniai į mūsų rajoną grįžęs ir jau keturiomis knygomis skaitytojus nustebinęs poetas ir prozininkas Darius Rekis. Tad į susitikimą su šiuo jaunu rašytoju susirinko trečių ketvirtų klasių pradinukai ir penktokai, norintys gyvai pabendrauti su vaikiškų knygų autoriumi.

Darius Rekis gimė 1982 m. rugsėjo 9 d. Alselių kaime, Joniškio rajone. 1983 m. šeima persikėlė gyventi į Akmenės rajono Ventos kaimą. Ventoje Darius baigė vidurinę mokyklą,

2001-2006  m. studijavo Klaipėdos universitete, Vaikystės pedagogikos studijų programą su Etikos dalyko specializacija, vėliau apsigynė edukologijos magistro laipsnį, o 2014 m. apsigynė ir daktaro disertaciją. Darius Rekis dar būdamas studentu aktyviai įsitraukė į visuomeninę veiklą, buvo Klaipėdos universiteto tarybos, universiteto senato narys, vienas iš Klaipėdos miesto Akademinių reikalų tarybos steigimo iniciatorių.

Jaunas rašytojas yra išleidęs jau keturias knygas. Pirmoji poezijos knyga ,,Pasislėpusios saulės šviesoj“ pasirodė 2011 m. Pirmajame rinkinyje – mokyklos ir studijų metais parašyti eilėraščiai. Po trejų metų iškleidžiama apysaka jaunimui ,,Viską susapnuoti dar kartą“. Ši knyga, pasak jos autoriaus, – studijų Klaipėdos universitete rezultatas, nes rašyti vaikams paskaitų metu auditoriją paskatino dėstytojas Romualdas Skunčikas. Kaip teigia Darius Rekis, tada ir atsirado mintis pabandyti, o vieną nemigos naktį pakilęs iš lovos ir parašęs pirmą skyrių. 2016 m. pasirodo antroji eilėraščių knyga ,,Pražydusios klumpės“, kurią autorius pristatė ir Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje. Šiemet dienos šviesą išvydo pasaka vaikams ,,Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo“. Tai smagi, nuotaikinga istorija apie draugystę, ryžtą, drąsą ir kelionę į nuotykį.

Smalsi vaikų auditorija išklausė autoriaus pasakojimą apie jo kūrybos pradžią: pomėgį skaityti knygas, lydėjusį būsimąjį rašytoją nuo pat mažumės, mažesniems broliukas ekspromtu vakarais prieš miegą kuriamas pasakas, dėstytojo R. Skunčiko padrąsinimą. Leidus klausti, vaikų rankutės kilo viena po kitos. Taip norėjosi išsiaiškinti, iš kur kyla idėjos, kada ir kaip geriausiai sekasi rašyti. Dėl didelio klausytojų smalsumo net pritrūko laiko kūrybinei užduočiai – pasakos kūrimui. Bet tai bus galima padaryti ir kito susitikimo metu, kai pasirodys dar viena knygelė vaikams, ko mes autoriui ir linkime. Įteikdama autoriui kuklią atminimo dovanėlę susitikimo organizatorė mokytoja Alina Jonaitienė linkėjo neprarasti lakios fantazijos ir noro kurti vaikams, nes tai išties nelengvas darbas. Vaikų auditorija – pati inoringiausia.