Svečiuose pas žirgų augintojus

Penktadienio pamokos 3b klasės mokinukams vyko netradicinėje erdvėje. Nuo pat ryto visi važiavo į Vaidminių kaimą, kuriame įsikūrusi mūsų klasės mokinės Augustės šeima. Jie savo ūkyje augina žirgus, kurie dalyvauja varžybose, džiugina vaikus vasaros stovyklose. Augustės mama aprodė žemaitukų, poni veislės žirgelius. Augustė klasės draugus supažindino su prancūzų ristūne, savo mylimiausia kumele Pamela. Mergaitė parodė draugams, kaip kasdien reikia iššukuoti žirgelius, išvalyti specialiais šepečiais jų kanopėles. Mama Žavinta pabalnojo pačią draugiškiausią žirgyno Lietuvos jojamųjų veislės kumelę, kuria trečiokai galėjo pajodinėti. Augustė jodinėjimui paruošė poni veislės žirgelį.

Vaikams nelengva buvo užsėsti, tiesiai ir tvirtai laikytis balne. Mokiniai suprato, kad norint išmokti jodinėti,  reikia daug ir kruopščiai mokytis. Augustė su mama pasakojo, kad žirgai, kaip ir žmonės, labai nori būti mylimi, kalbinami, o siekiant juos kažko išmokyti, būtina begalinė kantrybė.

Pažintį su gyvenimu kaimo ūkyje paįvairino ir kitų šios šeimos augintinių aplankymas. Vaikus džiugino viskas: ir pasipūtęs gaidys, ir keistos antys, ir avys su ką tik atvestais ėriukais, ir Kamerūno veislės ožiukų pora, ir juodi kaip smala du katinai, ir triušiukai. Daug klegesio ir juoko suteikė keli draugiškai nusiteikę šunys, kurie su vaikais žaidė gaudynių.

Grįždami į mokyklą vaikai pakartojo frazę, kuri yra LRT laidos pavadinimas: „Gyventi kaime gera“!