SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA IGNE ZARAMBAITE

Pirmąją dieną po atostogų 2a ir 4b klasių mokiniai dalyvavo susitikime su rašytoja I. Zarambaite, į kurį vaikus pakvietė Joniškio J. Avyžiaus vardo bibliotekos darbuotojos. Ruošdamiesi susitikimui mokiniai perskaitė knygas „Emilio laiškai“ ir „Skudurinukė“.

Pastaroji knygelė – apie mergaitę Anelę, kuriai mama pasiuva skudurinę lėlytę ir pavadina Uršule. Tai pasakojimas apie draugystę, laiką ir ištikimybę. Viena namuose likusi Uršulė mąsto, kiek trunka VISADA, nes prasidėjus judviejų draugystei Anelė buvo pasižadėjusi visada ją mylėti.

Knygos pristatymo metu Ingė vaikams pasakojo, kaip ji kuria pasakas, lėles. I. Zarambaitės kurtos lėlės turi širdelę, kurią autorė įsega po drabužėlių sluoksniu. Ir lėlės tampa jaukios, gyvos, su jomis užsimezga šiltas ryšys. Savo kūrinius autorė atiduoda tik geriems, patikimiems žmonėms.

Vėliau mokiniai, bibliotekininkių, mokytojų ir pačios autorės padedami, kūrė savo lėlę. Svarbiausią akcentą – širdelę – vaikams palikta sukurti patiems su tėveliais namuose. Renginio pabaigoje autorė visiems dovanojo po knygą, kurią vaikai pažadėjo perskaityti tėveliams, seneliams, broliams ir sesutėms.

Mokytojos U. Vaineikienė ir J. Liandzbergienė