Susitikimas su medicinos specialiste

2013m. vasario 13 d. Joniškio M. Slančiausko progimnazijos 3a klasės mokiniai ir jų mokytoja Ugnė Vaineikienė į svečius pasikvietė medicinos specialistę, medikių senjorų klubo „Ave vita“ įkūrėją ir vadovę Oną Katiliavienę. Ji noriai sutiko apsilankyti mokykloje ir pabendrauti su mokiniais, papasakoti kokia yra medicinos specialisto profesija.
Medikė atsinešė parodyti vaikams keletą medicininių instrumentų, paaiškino jų paskirtį ir pademonstravo kaip jie naudojami. Papasakojo ką reikia daryti, kad nesirgtume, o susirgus, kaip padėti sau ar savo draugui. Paaiškino mokiniams kokios yra galimos traumos, kokia jų pirmoji pagalba, kada reikia kreiptis į gydytojus, o kada galime patys padėti sau ar savo artimiesiems.
Vaikams buvo įdomu, jie aktyviai dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į medikės pateiktus klausimus, dalijosi įspūdžiais apie savo ir jų artimųjų susirgimus bei jų gydymą.
Medikės paskatinti mokiniai įgijo praktinių įgūdžių. Jiems buvo pasiųlyta užrišti pirštą ir ranką draugui bei užklijuoti „žaizdelę“.
Ona Katiliavienė buvo nustebinta vaikų smalsumu bei žiniomis. Mokiniai džiaugėsi šiuo susitikimu, nes sužinojo daug teorinių ir praktinių dalykų.