SKELBIAME MOKSLEIVIŲ KŪRYBOS KONKURSO „PO ŪKANOTU NEŽINIOS DANGUM“, SKIRTO 100-ioms POETO V. MAČERNIO GIMIMO METINĖMS, NUGALĖTOJUS

Kiekvieni metai turi savo žymę. Šie metai skirti tragiškos lemties poetui Vytautui Mačerniui. Kas bent kiek prisilietė prie šio jauno kūrėjo poezijos ar pasidomėjo jo gyvenimu, suvokė, kokia tai buvo išskirtinė ir talentinga asmenybė, prabilusi vizijomis ir sonetais. Jaunasis poetas savo giliomis įžvalgomis, apmąstymais apie gyvenimo prasmę sudomino ne tik savo bendraamžius, bet jau ir brandos sulaukusius žmones. Tad rajono lietuvių kalbos metodinio būrelio inicijuotas moksleivių kūrybinių darbų konkursas, skirtas 100-ioms V. Mačernio gimimo metinėms, turėjo paskatinti ir mūsų rajono moksleivius pasidomėti šio poeto kūryba bei gyvenimu. Nors V. Mačernio kūryba reikalauja tam tikro apsiskaitymo ir asmenybės brandos, džiaugiamės, jog konkursui savo darbelius pateikė ne tik mūsų rajono gimnazijų, bet ir pagrindinių mokyklų mokiniai. Konkurse dalyvavo „Aušros“ ir Skaistgirio gimnazijų, M. Slančiausko progimnazijos, „Saulės“, Kriukų bei Gasčiūnų pagrindinių mokyklų moksleiviai. Iš viso gauti 27 moksleivių kūrybiniai darbai. Komisija, kuriai vadovavo „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytoja V. Kumpikevičiūtė, įvertino darbus ir išrinko nugalėtojus. Jais tapo šie mokiniai:

 5-8 klasės

  1. Ugnė Verbickaitė, M.Slančiausko progimnazija, 7b klasė
  2. Gabrielė Cicinaitė, M.Slančiausko progimnazija, 6b klasė, Austėja Balčiūnaitė, M. Slančiausko progimnazija, 8a klasė
  3. Danielė Viniarska „Saulės“ pagr. mokykla, 7b klasė ir Austėja Bulytė, M.Slančiausko progimnazija,7b klasė

9-12 klasės

  1. Greta Virbalaitė, Gasčiūnų pagrindinė mokykla, 10 klasė
  2. Samanta Šliauterytė, „Aušros“ gimnazija, 2b klasė
  3. Paulina Daknytė „Aušros“ gimnazija, 2b klasė ir Samanta Lasinskaitė Skaistgirio gimnazija, II g klasė

Džiaugiamės, kad moksleiviai ne tik skaitė V. Mačernio kūrybą, domėjosi jo gyvenimu, bet ir patys pamiklino plunksną. Dėkojame visiems konkurso dalyviams bei nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus.