Saldžios ir saugios KALĖDOS

Gruodis – smagaus laukimo metas… Laukiame pirmojo sniego, laukiame gražių ir prasmingų renginių, laukiame prieškalėdinio šurmulio, žaliaskarės puošimo…laukiame Kalėdų Senelio staigmenų.
DSC00692Gruodžio 7 dienos laukė ir mokyklos penktokai. Jie išsiruošė į netradicinę edukacinę pamoką „ Saldžios ir saugios Kalėdos“, kurią pravedė Šiauliuose.
Draugiškai vaikai rinkosi prie mokyklos ir lūkuriavo. O štai ir autobusas. Važiuojame į šokolado centrą. Mus maloniai pasitiko šio centro darbuotoja Evelina, nuteikė ne tik įdomiai pamokai, bet ir laukiamiems siurprizams. Sužinojome apie visas saldžiojo šokolado rūšis, pamatėme šokolado kelią iki prekystalio. Atsakinėjome į „mokytojos“ Evelinos klausimus ir ne vienas buvome premijuoti saldžiaisiais prizais.
Tačiau įdomiausia visiems buvo praktinė pamokos dalis. Mes visi tapome didžiulio gamybos cecho „darbuotojais“: užsidėjome kepuraites ir prijuostes ir gaminome saldainiukus su įvairiu įdaru. Gaminome sau, broliams ir sesėms, tėveliams, seneliams…
Saldi buvo pamoka ir įdomi. Išrinktas ir saldainis – prizininkas, tai Aivaro Senis besmegenis. Įdomiu mums pasirodė ir paties konditerio darbas.
DSC00754Iš šokolado centro nuvykome į Šiaulių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten aplankėme priešgaisrinės tarnybos muziejų, sužinojome šios tarnybos kūrimosi istoriją, jos nueitą kelią, tradicijas. Įdomi buvo ir šios profesijos žmonių kasdienybė. Mums maloniai buvo aprodytos patalpos, pamatėme kaip ilsisi, treniruojasi mūsų gelbėtojai, kaip jie pasiruošę savo kasdieniniams žygdarbiams. Visus sužavėjo mašinų skyrius, galinga technika. Klausimų penktokams iškilo labai daug, džiugu, kad į visus klausimus gavome ir nuoširdžius atsakymus. Priešgaisrinės tarnybos darbuotojai mus įspėjo ir apie gresiančius pavojus švenčių metu, ir apie pagrindines gaisro priežastys buityje, ir apie galimybes išvengti nelaimių. Sužinojome, koks rimtas fizinis pasiruošimas reikalingas šios profesijos darbuotojams.
Kelionė buvo įdomi ir prasminga ne vien penktokams, bet ir jų auklėtojoms Svietlanai ir Jūratei, bei mokytojai Gitanai.
Atrodo, kad mes visi pasiruošėme gražiom ir prasmingos šventėm – saldžiom ir saugiom šv. Kalėdom ir Naujiesiems metams.
Gražių ir prasmingų artėjančių švenčių linkime visiems Mato Slančiausko progimnazijos bendruomenės nariams.
Auklėtojos Svietlana, Jūratė
5A ir 5B klasių mokiniai.