Respublikinėse varžytuvėse „Tautosakos malūnas“ MATAUŠIUKAI vėl pirmi!

Jau tapo tradicija kiekvienais metais mūsų progimnazijos mokinių komandai vykti į respublikinį konkursą „Tautosakos malūnas“, kuris rengiamas Kauno tautinės kultūros centre. Šiais metais konkurso tema buvo „Žmogus lietuviškose pasakose“. Reikėjo parengti prisistatymą, meninę programą ir pristatyti asmenybę – žmogų, kurio darbai, visuomeninė veikla  buvo svarbūs atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę. Žinoma, kad mes pristatėme Matą Slančiauską, kurio vardu pavadinta mūsų mokykla. Programoje skambėjo jo surinktų pasakų ištraukos. Pasivaržyti visada labai įdomu, tuo labiau, kad užduotys komandoms ne visada tokios, kokių galima tikėtis. Taip buvo ir šį kartą. Gerai sekėsi įminti mįsles, pabaigti patarles, atspėti pasakas ir kitos užduotys.  Sudėtingesnė užduotis buvo pristatyti pasaką ją išdainuojant – nemenkas iššūkis mokiniams. Reikėjo sugalvoti ir parašyti pasakos pradžią, „suklijuoti“ veikėjus, panaudojant duotas priemones, na, o išdainuoti pasaką ėmėsi Julius. Šaunuolis! Pelnytai susilaukė renginio organizatorių pagyrimų. Tai tikro kovotojo požymis. Jei užsibrėžėme laimėti, tai tenka ir pakovoti. Labai džiaugiamės, kad buvome įvertinti – gavome prizą už puikų namų darbą –meninę programą. Na, ir svarbiausias laimėjimas  –  I vieta varžytuvėse. Buvome apdovanoti Diplomu, tradiciniais suvenyrais – moliniais malūnais (gavome net du), moliniais švilpukais, knygele ir etnografinės medžiagos rinkinėliu.

Ačiū, vaikai, už jūsų kūrybiškumą, išradingumą, sutelktumą ir atkaklumą siekiant geriausio rezultato. Reikia visiems pasakyti,  kas jūs – MATAUŠIUKAI? Tai 5a klasės moksleiviai Brigita Stankaitytė, Karina Buivydaitė, Paola Valytė, Danielius Steponaitis ir Julius Vaineikis. ŠAUNUOLIAI!

Dar norėčiau priminti visiems, kad ketverius metus „Mataušiukai“ buvo kiti mokiniai, jie dabar jau devintokai, mokosi „Aušros“ gimnazijoje. Mes nusprendėme, kad tradicija turi tęstis, ir perėmėme komandos vardą. Dabartinės 5a klasės mokinukai dvejus metus, t. y. 3 ir 4 klasėje, kartu su savo mokytoja I. Čepinskaite  vyko į konkursą ir dalyvavo varžytuvėse 1-4 klasių grupėje, tada jie vadinosi „Atgajučiais“.  Abiems komandoms visada sekėsi – konkurse užimdavo prizines vietas, dažniausiai buvo pirmi. Taigi, tradiciją tęsiame.

Dėkoju mokytojai Sandrai už tautinius rūbus ir mokytojai Ugnei už tautines juostas.

 Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rima Dominaitė