Respublikinė 16-oji konferencija „Aplinka ir žmogus“

Kiekvieną pavasarį Mato Slančiausko progimnazija kartu su  Ekologinio švietimo centru jaunuosius tyrėjus kviečia į respublikinę konferenciją „Aplinka ir žmogus“. Į konferenciją  jaunieji tyrėjai atvyko iš „Aušros“ gimnazijos, Skaistgirio gimnazijos, „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos, Kriukų pagrindinės mokyklos, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Pakruojo r. Pašvitinio pagrindinės mokyklos ir Mato Slančiausko progimnazijos.  Šiemet buvo pristatyti 27 pranešimai.

Konferencija prasidėjo nuo etnografinio daikto pristatymo „Oi grėbli, grėbleli“,  kurį pristatė išradingi Mato Slančiausko progimnazistai – Juta Adomaitytė, Agnė Praniulytė, Agnė Kulinskaitė, Smiltė Doraitė, Viltė Dagytė, Kamilė Kuprytė, Emilija Laurinavičiūtė, Tautvydas Kulyčius, jiems  padėjo  mokytoja Alina Jonaitienė. Konferencijoje aktyvūs buvo ir daug pranešimų pristatė Mato Slančiausko progimnazijos pradinukai. Danutės Klausienės ir Linos Pilipvičienės mokinės Urtė Šakytė ir Emilija Tamošaitytė bandė atsakyti į klausimą, ar paprasta medžius atpažinti ankstyvą pavasarį. Mokytojos Janinos Liandzbergienės mokinės Goja  Adomaitytė ir Emilija Gudelytė pristatė tyrimą „Auginimo sąlygų įtaką augalo vystymuisi ir žydėjimui“. Mokytojos Ugnės Vaineikienės pirmokai tyrė ir Dainora Rimkutė su Jone Žebrauskaite atskleidė,  kur ir kaip geriausiai svogūnams augti? Airida Skrudupytė ir Gustė Natraitė vadovaujamos mokytojos Jurgitos Matulienės supažindino su gamtos gydomosiomis galiomis. Dalios Marcinkevičienės ir Jolantos Bytautienės antrokai važiavo į pieno ūkį, domėjosi ūkio veikla ir Anastasija Barklaj su Ieva  Vitkauskaite pristatė pranešimą „Pieno ūkis“. Visi konferencijos pranešėjai apdovanoti padėkos raštais.

Nuoširdus ačiū, laikinai einančiai direktorės pareigas Violetai Zigmantienei, pavaduotojai Jolantai Šiurnienei, projekto moderatoriams – L. Pilipavičienei, D. Klausienei, A. Radžvilienei, G. Stagienei, T. Jankauskui, Joniškio ekologinio švietimo centro direktoriui E. Čepuliui, mokiniams skaičiusiems pranešimus, visoms mokytojoms padėjusioms mokiniams ruoštis konferencijai, Jutai Adomaitytei, Agnei Praniulytei, Jokūbui Šilinui ir Saulei Budžytei  padėjusiems pravesti konferencija.

Konferencijos koordinatorė  Inga Misiuvienė