Projektas „Ką pasakoja senos knygos“

Mokytoja Irena Katinienė su 2 a klasės mokiniais sukūrė projektą „Ką pasakoja senos knygos„. Mokiniai namuose, pas senelius ieškojo senų knygų. Kai kurios jau buvo seniai pamirštos, nebeskaitomos ir nebevartomos. Agnytė P. ant savo namo aukšto rado net dvi knygutes. Viena buvo tokia sena, be viršelio ir susiūta aliuminio viela. Vartėm knygelę ir aptarėme nespalvotas iliustracijas. Agnytė pasakojo, kad šią pasakų knygelę skaitė jos senelis.
Didžiausią susidomėjimą sukėlė Igniuko atnešta Biblija, kuri išleista 1825 metais. Tokią knygą gali pamatyti tik muziejuje! Ją sudaro daugiau nei 1000 puslapių, storu odiniu viršeliu. Biblijos šone yra padaryti iš odos užsegimai. Mokiniai apskaičiavo, kad ji ištikrųjų labai sena. Išleista prieš 188 metus!
Emutė atsinešė irgi seną maldaknygę. Ji išleista 1925 metais. Kitos vaikučių atsineštos knygelės buvo išleistos prieš 50, 60 metų. Mokiniai diskutavo, kad gal suaugusiam žmogui atrodo, jog nedaug metų praėjo nuo knygelių išleidimo, o vaikams tas laiko tarpas labai ilgas. Vartė senų knygelių puslapius ir lygino su šiandieninėmis knygutėmis. O kaip gražiai jų knygelės iliustruotos, spalvingos! Norisi jas nepavartyti, o paskaityti ir daugiau sužinoti.
Apžiūrėję senas knygeles vaikai susimąstė, kad knygos yra labai vertingos, brangios ir reikia jas saugoti. Visi vieningai nutarė, knygeles „sugydyti“. Mokiniai suklijavo ne tik senų knygelių lapus, bet ir klasėje esančias suplyšusias knygeles.