Prie vieno stalo susėdo konkurso „Pinsiu žodžių margą juostą“ laureatai

IMG_1700Tiek mažieji, tiek ir vyresnieji mūsų mokyklos moksleiviai nekantriai laukė kūrybinio konkurso „Pinsiu žodžių margą juostą“ rezultatų paskelbimo. Pagaliau ta diena atėjo ir iškilmingo renginio metu vasario 25-ąją, minint M. Slančiausko gimtadienį, iškilmingai buvo apdovanoti moksleiviai, kurių eilėraščiai, esė ar kitokie darbeliai vertinimo komisijai pasirodė įdomiausi, meniškiausi, originaliausi. Buvo atskirai vertinami mūsų mažųjų kūrėjų, pradinukų, ir 5-8 klasių mokinių darbai.

Pradinių klasių grupėje vietos pasiskirstė taip:

1-a vieta. Emilė Balčiūnaitė, 4a klasė. Eilėraštis „Žiemos laukimas“. Mokyt. J. Liandzbergienė.
2-a vieta. Danielius Steponaitis, 3a klasė. „Melų pasaka“. Mokyt. Irena Čepinskaitė.
3-ia vieta. Brigita Budreckaitė, 4a klasė. „Kelionė į mėnulį“. Mokyt. J. Liandzbergienė.
Gausiausiai konkurse dalyvavo 3a klasės moksleiviai. Mokyt. I. Čepinskaitė.
5-8 klasių grupėje geriausiais pripažinti šių moksleivių kūriniai:
1-a vieta. Juta Adomaitytė, 5a klasė. „Naujokės prisiminimai ir truputis dabarties“. Mokyt. A. Jonaitienė.
2-a vieta. Adrija Repšytė, 6b klasė. Padavimas „Skaistgirys“, „Bitės malda“. Mokyt. L. Mitrulevičiūtė ir
Beatričė Kozmianaitė, 6b klasė. Sakmė „Pavojinga laumė“ ir padavimas „Tyrelio miškas“ bei „Kurmio malda“. Mokyt. L. Mitrulevičiūtė.
3-ia vieta. Nerija Labanauskaitė, 8b klasė. Esė „Kalnų didybė“ bei miniatiūra „Ruduo“. Mokyt. R. Dominaitė ir
Deimantė Kuprytė, 8a klasė. Miniatiūros „Ruduo“ bei „Žiema“. Mokyt. A. Jonaitienė
Gausiausiai konkurse dalyvavo 6b klasės mokiniai. Mokyt. L. Mitrulevičiūtė. Jiems atiteko specialusis prizas.

Smagu būti apdovanotam, pastebėtam, bet kūryba – labai individualus dalykas, o kūrėjai – jautrios asmenybės, todėl kovo 2-ąją visi išvardyti moksleiviai ir juos kurti paskatinusios mokytojos rinkosi į mažąją konferencijų salę. Čia, visiems draugiškai susėdus už bendro stalo, ir buvo skaitomi moksleivių darbai. Iš pradžių nedrąsiai, o po to vis drąsiau ir tvirčiau, nes kai šalia sėdi geranoriškai nusiteikę draugai, ta baimė greitai išblėsta. Taip moksleiviai susipažino su kitų konkurso dalyvių kūryba ir patys galėjo įvertinti darbelių privalumus bei pasisemti kūrybinių idėjų.

Apie tai, kaip vyko darbų vertinimas, savo įspūdžiais pasidalino lietuvių kalbos mokytoja R. Dominaitė. Mokiniams buvo palinkėta rašyti ne tik pagal mokytojo iš anksto skirtas temas, bet ir patiems tų temų ieškoti ir nebijoti kūrinėlius parodyti mokytojoms. Juo labiau, kad mokslo metų pabaigoje literatų būrelio „Jaunieji atgajiečiai“ nariai puoselėja mintį geriausius mokinių darbus sudėti į moksleivių kūrybos almanachą ir tokiu būdu išsaugoti įdomiausius, meniškiausius kūrinius. Pokalbyje dalyvavusi direktoriaus pavaduotoja N. Rašimienė taip pat palinkėjo moksleiviams sėkmės, ragino ir toliau ugdyti savo kūrybinius gebėjimus. Susitikimo nuotaiką savo lyriškomis dainomis praskaidrino Laura Kaniušaitė ir Deimantė Praniulytė. Laurai akompanuojant gitara, merginos atliko tris dainas, iš kurių viena buvo sukurta pačios Lauros. Renginio metu atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti visi konkurso laureatai.

Tikimės, kad ateityje kūrėjų ratas ne mažės, o tik plėsis. Gebėjimas reikšti mintis menine kalba, jausti žodžio reikšmės subtilybes svarbus ne tik dalyvaujant konkursuose, bet ir rengiantis vienam svarbesnių gyvenimo etapų – mokykliniams brandos egzaminams. Ir nors jie dar labai toli, bet juk į priekį einama žingsnelis po žingsnelio.