Pradinukai patys mokėsi būti draugiški ir mokė kitus

Lapkričio 19 – 23 dienomis mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas “Draugystė ir nuoširdus bendravimas – didžiausias turtas pasaulyje”. Projektą inicijavo ir jo veiklą koordinavo socialinė pedagogė Nijolė Kiudulienė, o įgyvendino mūsų mažiausieji – 1 – 4 klasių mokiniai.
Kiekvieną savaitės dieną mokiniai dainavo “Draugystės dainą”. Per pamokas darė įvairius darbelius, kuriuose stengėsi atskleisti draugystę ir draugiškumą. Pirmokai piešiniuose vaizdavo draugystę ir iš sukurtų darbelių sudarė “Draugystės knygą”. Antrokai ir trečiokai pynė draugystės apyrankes, o po to keitėsi jomis su draugais. Antrokai, trečiokai ir ketvirtokai pagamino “Draugystės saules”. Ant saulutės spindulių – vaikų delniukų – rašė palinkėjimus draugams. 3c klasės mokiniai parašė draugystės receptą ir suvaidino pasaką “Ropė”. Mažieji 2a klasės mokiniai dovanojo draugams po puodelį. Patys vyriausieji, ketvirtokai, ant debesėlių užrašė komplimentus draugams, o ant spalvotų balionų paaiškino, kas yra ta draugystė.

Projekto nuveiktų darbų pristatymas vyko lapkričio 23d. aktų salėje. Mokinių atliktus darbus pristatė ketvirtokai. Projektą apibendrino socialinė pedagogė. Po to mokiniai kartu su mokytojomis padainavo “Draugystės dainą”. Šiai dainai žodžius parašė socialinė pedagogė, o muziką sukūrė mokytoja Virginija Pučkuvienė. Visi vaikai nutarė gyventi draugiškai.
Socialinė pedagogė nuoširdžiai padėkojo mokiniams ir mokytojoms už aktyvų dalyvavimą projekte ir kiekvienai klasei įteikė po prizą. Baigę darbus, vaikai smagiai linksminosi diskotekoje. Naujai įžiebta draugystės liepsnelė šildė visų mažas širdutes.