Pirmokai mokėsi gerinti ir lavinti taisyklingą laikyseną

Ankstų rytą, nešdami rankose kilimėlius, kamuolius, lazdas, balionus, į mokyklą skubėjo 1a klasės mokiniai (mokytoja D. Klausienė). Vaikai ruošėsi kūno kultūros pamokai, kurią vedė kineziterapeutė Kristina Ragulienė1a klasės mokinio Gusto mama.

Vaikai žinojo, kad mokysis, kaip reikia tinkamai ir taisyklingai atlikti pratimus, kurie gerintų ir lavintų jų laikyseną, turint paprasčiausias priemones.

Pasak sveikatos specialistės, daugelio mokinių laikysena yra netaisyklinga. Negalėdami išbūti vienoje padėtyje – dažnai vaikai ją keičia kita, dažnai netaisyklinga. Laikysena ypač pakinta nuo netaisyklingo sėdėjimo susikūprinus, sėdėjimo prie per aukšto ar per žemo stalo, kaip vaikai dažnai mėgsta – pakišus vieną koją po savimi, kuprinės nešimo ant vieno peties, ar nešant viena ranka.

Pasitiesę kilimėlius, pagal nuotaikingą muziką, naudodami įvairias priemones – balionus, lazdas, kamuolius, gumines juostas, vaikai mokėsi kaip reikia taisyklingai atlikti įvairius lavinamuosius pratimus, tiesiai laikyti liemenį ir galvą.

Pamoka netruko prabėgti. Buvo ne tik naudinga, įdomu, bet ir labai smagu. Gusto mamytė pažadėjo ateiti ir toliau mus mokyti laikyseną gerinančių pratimų.

Ačiū Gusto mamytei už labai įdomiai pravestą, daug žinių davusią pamoką.