Pasaulinė gyvūnų globos diena

Spalio 4d. Joniškio Mato Slančiausko progimnazija pusdieniui buvo virtusi mini zoologijos sodu, kur netrūko smagaus šurmulio, vaikų juoko. To šurmulio kaltininkai – įvairūs gyvūnėliai, kuriuos mokiniai atsinešė į parodą, skirtą pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti.

Šia proga progimnazijoje lankėsi VMVT vyriausioji veterinarijos gydytoja Regina Liudvinaitienė. Ji pradinių klasių mokiniams papasakojo apie gyvūnų gyvenimo būdą, įpročius, elgseną, mitybą. Renginio metu buvo skatinama susimąstyti apie beglobių gyvūnų likimą bei jų gyvenimą prieglaudose. Svarbu, kad vaikai suprastų jog, įsigijus gyvūną, juo reikia rūpintis kasdien.

Visų dėmesį patraukė maisto ir veterinarijos gydytojos Vidos Katinienės augintiniai – anglų buldogas ir taksas. Viešnia supažindino su savo augintiniais, jų priežiūra.

Vėliau kiemelyje vyko gyvūnėlių paroda. Iš viso parodoje dalyvavo 56 mokiniai su savo augintiniais. Akį traukė vėžliukų šeimynėlė, voverė skraiduolė, puikavosi visas būrys žiurkėnų, rami ir išdidi pozavo jūros kiaulytė, amsėjo šuniukai, akis blizgino katės, garsiai krykštaudamos stengėsi atkreipti dėmesį skardžiabalsės kanarėlės.

Pasidžiaugti gyvūnėliais atvyko ir miesto l/d. „Vyturėlis“, „Saulutė“, „Ąžuoliukas“ vaikučiai su savo auklėtojomis. Susidomėjimas buvo didžiulis. Prie gyvūnėlių, jų narvelių nuolat būriavosi daug mokinių, mokytojų, tėvelių.

Tą dieną progimnazijoje veikė piešinių, rašinių ir nuotraukų parodėlė „Gyvūnai – mano draugai“, kur buvo galima pasigrožėti spalvingais mylimų augintinių portretais, nuotraukomis, nuotaikingais rašiniais.

Renginį organizavusi pradinių klasių mokytoja Jurgita Matulienė, visiems vaikams, kurių augintiniai dalyvavo parodoje, įteikė padėkos raštus ir VMVT dovanėles gyvūnams.