Pamokos, kurios neprailgo…

Artėjant vasaros atostogoms vaikams labai svarbu prisiminti, kokie pavojai ir nelaimingi atsitikimai įvyksta, kai savęs nesaugai. Todėl birželio 4 dieną 2a klasės (mokyt. D. Marcinkevičienė) ir 2b klasės (mokyt. J. Bytautienė) mokiniams pamokos prasidėjo Joniškio Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai – gelbėtojai papasakojo, kaip elgtis prie vandens telkinių, kokią pagalbą gali vaikai suteikti skęstančiam. Ir visa tai pademonstravo praktiškai. Priminė, kaip atsargiai elgtis prie laužaviečių. Baigiantis susitikimui, vaikus atgaivino šalta vandens srove.

Pamokos tęsėsi toliau. Apie savo profesiją papasakojo Joniškio veterinarijos kabineto gydytojas Nerijus Vaitkus. Parodė instrumentus, kurie reikalingi gyvūnų apžiūrai ir gydymui. Vaikai pamatė užsienyje galiojančius gyvūnėlių pasus ir mikroschemas, kuriomis ženklinami gyvūnai (mikročipai). O ypač vaikams patiko stebėti pro mikroskopą raudonuosius kraujo kūnelius.

Su juvelyro profesijos subtilybėmis supažindino Linas Vasiliauskas. Tai specialybė, reikalaujanti atsidavimo, kruopštumo, žinių. Parodė darbo įrankius ir vaikams matant pademonstravo, kaip gaminami papuošalai.

Šios netradicinės įdomios pamokos suteikė vaikams žinių ir visiškai neprailgo. Saugios visiems vasaros!