Paminėtos Antano Žukausko – Vienuolio 130 – osios gimimo metinės

Šiais metais žymiam lietuvių rašytojui prozininkui, dramaturgui, muziejininkui, visuomenininkui Antanui Žukauskui – Vienuoliui būtų sukakę 130 metų. Tad ketvirtadienį mokyklos aktų salėje vyko atvira pamoka – viktorina, skirta minėtam lietuvių literatūros klasikui atminti. Pamoką, kurioje dalyvavo mūsų mokyklos šeštokai, ruošė ir vedė lietuvių kalbos mokytoja R. Ambroževičienė.
Renginio metu mūsų šeštokai, pasidalinę į penkias komandas, turėjo įveikti įvairias užduotis: kuo greičiau atsakyti į nurodytus klausimus, susijusius su Vienuoliu, nuotraukose atpažinti svarbiausius rašytojo gyvenimo epizodus, atsekti Antano Žukausko kūriniuose aprašomų įvykių eigą.
Lengviausiai užduotis įveikė tie, kurie atėjo į pamoką atlikę namų darbus: iš anksto pasidomėję rašytojo veikla, perskaitę nurodytus Vienuolio kūrinius „Amžinasis smuikininkas“ ir „Užkeiktieji vienuoliai“. Viktorinos metu išaiškėjo, kad stropiausiai pamokai ruošėsi 6 b klasės mergaičių komanda, jos tapo viktorinos nugalėtojomis. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino 6a klasės komandos, kurios nuo laimėtojų atsiliko tik keliais taškeliais.
Tikimės, kad po šios atviros pamokos mūsų šeštokai, išgirdę Antano Žukausko – Vienuolio pavardę, žinos, kad tai buvo vienas iš didžiausių lietuvių literatūros šviesulių.