Netikėta dovana aštuntokams – kelionė į Vilnių

Mūsų progimnazija iš bendradarbiavimo partnerės – Joniškio ŽŪM – gavo netikėtą pasiūlymą – nemokamą kelionę į Vilniuje, Lietuvos parodų ir konferencijų centre LITEXPO, vykstančią Vilnius Fashion & Textile Avenue 2016 parodą. Jau 5-ąjį kartą Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija bei VšĮ „Versli Lietuva“ organizuoja šią parodą, kurios metu mokiniai ir studentai supažindinami su tarptautinėmis perspektyvomis Lietuvos tekstilės ir aprangos sektoriuje. Be Lietuvos įmonių, parodoje prisistatė ir Ukrainos, Kinijos, Italijos, Taivano ir kitų šalių aprangos bei tekstilės gamintojai.

Mūsų progimnazijos aštuntokai ir mokykloje veikiančio neformalaus ugdymo būrelio „Lyderystės ABC“ mokiniai ir juos lydinčios mokytojos S. Jacienė, R. Dominaitė ir G. Svytienė turėjo puikią progą susipažinti su jaunųjų dizainerių kolekcijomis, naujausiomis drabužių mados tendencijomis, pasinaudoti įvairiausiais mugės pasiūlymais, dalyvauti nuotaikingame asmenukių konkurse bei klausytis parodos metu siūlomų paskaitų. 5.1 salėje vyko Lietuvos moksleivių profesinio orientavimo į aprangos ir tekstilės sektorių renginys. 5.2 salėje – seminaras, kurį rengė Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas.

Už patirtus įspūdžius esame dėkingi Joniškio Žemės ūkio mokyklos direktoriui Liudui Jonaičiui. Mokinių ir mokytojų vardu – AČIŪ!

Vilniuje yra daug pramogų vietų, tad ir mes, išvykę iš LITEXPO rūmų, skubėjome į vieną mėgstamiausių vaikų pramogų – batutų parką (SKYPARK). Po apšilimo treniruotės dvi valandas moksleiviai šokinėjo ant įvairiausių batutų, šoko į kempinių baseiną, „žaidė“ krepšinį – šokinėdami stengėsi kamuolį pataikyti į krepšį. Mokytojos filmavo, fotografavo vaikų linksmybes – puikią kūno kultūros pamoką, po to galėjo kavinukėje išgerti kavos bei suvalgyti ledų. O mokiniams labai patiko šerbetas, ypač mėlynių, ir vaikai iš batutų parko išėjo linksmi ir laimingi bei mėlynomis lūpomis ir liežuviais.

Važiuodami autobusu per Vilnių grožėjomės nepakartojamais mūsų sostinės vaizdais, saulės nušviesta, rudens spalvomis išmarginta miesto panorama. Džiaugiamės ekskursija, kuri buvo puiki – pavyko ir patiko.