Mokiniai piešė kartu su rašytoju

Įsibėgėjus mokslo metams, klevo lapams nusidažius aukso spalva, Joniškio Mato Slančiausko progimnaziją aplankė dešimties vaikų knygų autorius ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.
Apie galimybę pamatyti rašytoją savo mokykloje M. Slančiausko progimnazijos bibliotekos darbuotojos sužinojo dar pavasarį, kai jas pasiekė labai džiugi žinia – dvidešimčiai šalies bibliotekų, tarp jų ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijai, kurios aktyviausiai dalyvavo metų knygos rinkimuose,  Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kartu su rėmėju Ūkio bankas dovanoja susitikimą su rašytoju.
Susitikimas su vaikų mylimu rašytoju įvyko spalio 16 dieną. Jį pradėjo M. Slančiausko progimnazijos šeštokai, kurie, padedami mokytojos R. Ambroževičienės, paruošė montažą pagal K. Kasparavičiaus knygą „Kvailos istorijos“. Po to žodis buvo suteiktas vaikų knygų autoriui.
Rašytojas pokalbį su vaikais pradėjo labai šiltai ir šmaikščiai. Pirmiausia jis pasakojo apie save: kaip sekėsi mokykloje, ką veikė baigęs mokyklą, kaip gimė idėja pradėti piešti ir piešiniams kurti tekstus. Po to vaikai turėjo galimybę savo rankomis pačiupinėti rašytojo kurtus eskizus knygoms, pasikutenti, kaip pats K. Kasparavičius sakė, noseles su tais teptukais, kuriuos autorius naudoja piešdamas knygutėms iliustracijas. Bendraudami su rašytoju vaikai sužinojo džiugią žinią – kad jau baigiama rašyti vienuoliktoji knyga vaikams ir net buvo išduotas jos pavadinimas!
Po to atėjo eilė klausimams. Klausimų buvo tiek daug, kad rašytojas nespėjo į visus ir atsakyti. Tačiau vaikai nenusiminė, nes po klausimų laukė antroji susitikimo dalis, kuri buvo pati įsimintiniausia: autorius, ištiesęs ant grindų 3 metrų ilgio popieriaus lapą, nusiavęs batus, pakvietė vaikus nupiešti jo knygos personažą žirafą. Vieni pritūpę, kiti klūpodami vaikai ėmėsi darbo. Jie patys rinko spalvas, margino kiekvieną žirafos kūno detalę. Nebuvo pamiršti net auskarai ir aukštakulniai batai. O kaip gi žirafa be vardo? Tad personažui buvo išrinktas ir vardas – Matilda. Šis didžiulis piešinys – žirafa Matilda – papuošė mūsų progimnaziją. Piešimo metu, rašytojas iš šono prižiūrėdamas vaikų darbą, bendravo ne tik su mokiniais, bet ir su mokytojais. Po to dalino autografus, noriai pozavo bei pažadėjo būtinai dar kartą atvykti.
Skirstydamiesi garsiai mąstėme – koks šiltas ir paprastas žmogus, ypatingai mokantis bendrauti su vaikais, gebantis juos labai greitai „prisijaukinti“ Didžiulės vaikų šypsenos parodė, kad renginys pavyko. O kad ir pačiam rašytojui buvo malonu pas mus, liudijo nuoširdi žinutė, gauta vėlyvą vakarą.
Šiais metais autoriaus knyga „Sapnų katytė“ pretenduoja tapti geriausia vaikų knyga. Ar taip ir atsitiks, paaiškės vasario mėnesį Vilniaus knygų mugėje. Tačiau viena aišku – M. Slančiausko progimnazijoje K. Kasparavičiaus knygutės gerbėjų tikrai bus daug.