Meškuičių gimnazijoje mokiniai tobulino savo viešojo kalbėjimo įgūdžius

Jau penkti metai iš eilės Meškuičių gimnazijoje organizuojama konferencija tema „Viešojo kalbėjimo įgūdžių tobulinimas: kelionių įspūdžiai“, į kurią suvažiuoja moksleiviai iš visos Lietuvos pasidalinti savo kelionių įspūdžiais. Ir tai daro ne tik gimtąja, bet ir anglų bei rusų kalbomis.

Šioje konferencijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 5 – 8 klasių moksleivės. Jos rengė pranešimus lietuvių ir anglų kalbomis. Lietuviškai Juta Adomaitytė, Ema Nazaraitė, Kamilė Kuprytė, Luka Dambrauskaitė, Pija Plekavičiūtė pasakojo apie gimtojo Joniškio lankytinas vietas, senąją Žagarę bei Klaipėdą. Margame pranešėjų būry mergaitėms teko netgi savotiškas iššūkis kalbėti apie kelionių maršrutus po Lietuvą, kai tuo tarpu daugelis kalbėtojų rinkosi tolimas ir egzotiškas keliones. Bet, ko gero, savąjį kraštą pažinti ir pamilti yra kur kas svarbiau nei svetimus. Ir kas mes būtume be savos kalbos, papročių ir gimtosios žemės? Angliškai penktokės Eglė Paulikaitė, Liliana Kupčikaitė ir Atėnė Jeneliūnaitė pasidalijo įspūdžiais, patirtais Saremo salose, Airijoje ir Anglijoje.

Nuoširdus Meškuičių gimnazijos moksleivių koncertėlis konferencijos pradžioje ir kuklios vaišės renginio pabaigoje visus nuteikė nuoširdžiam bendravimui. Tikimės, kad ir kitais metais čia sugrįšime.

Mokytojos Alina Jonaitienė, Jolanta Šiurnienė