Medžiagų pralaidumo ultravioletiniams spinduliams tyrimas

akvile irmarijaSmalsius, susidomėjusius gamtos tyrimais, mokslinių sprendimų ieškančius ir jau suradusius 10-14 metų mokinius 2012m. gruodį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje sukvietė respublikinis „Jaunųjų gamtos tyrėjų“ konkursas.
Konkursu siekiama kuo anksčiau pradėti ugdyti mokinių kūrybinę iniciatyvą, imlumą žinioms, praktinės veiklos įgūdžius gyvenamajai aplinkai pažinti. Konkurso turinį sudaro tyrimai, bandymai, stebėjimai, projektai, susiję su biologija, ekologija, geografija, žemės ūkiu, sveika gyvensena.
Jau trečius metus šiame konkurse dalyvauja ir Mato Slančiausko progimnazijos (buvusios gimnazijos) moksleiviai. Šiais mokslo metais savo tiriamąjį darbą „Medžiagų pralaidumo ultravioletiniams spinduliams tyrimas“ pristatė 8b klasės moksleivės Marija Kaminskaitė ir Akvilė Čegytė. Mergaites konsultavo fizikos – informacinių technologijų mokytoja Asta Radžvilienė. Mergaitės savo tyrimus pradėjo būdamos septintokės. Laukdavo saulėtų dienų, kai mokyklos turimas ultravioletinių spindulių indikatorius rodydavo UV spindulių pagausėjimą ir tirdavo kaip įvairios medžiagos: stiklas, plastmasė, polietilenas, medvilnė ir kitos juos praleidžia. Rinko medžiagą koks UV spindulių kiekis yra naudingas, o koks jau pavojingas. Sistemino duomenis. O dabar pristatė tyrimus respublikiniame konkurse.
Iš 19 konkurse dalyvavusių projektų, tai buvo vienintelis darbas ne tik iš Joniškio, bet ir iš Šiaulių apskrities. Pasisemti patirties kaip dalyvauti tokiuose projektuose, kaip juos pristatyti ir palaikyti Mariją ir Akvilę vyko ir trečiokės Ugnė Šniukaitė ir Aistė Vaitekūnaitė. Kadangi konkursas skirtas jaunesnių klasių mokiniams jos taip pat ruošiasi jau kitais metais pristatyti savo darbą.