MATO SLANČIAUSKO SAVAITĖS BAIGIAMASIS RENGINYS

Savaitė, skirta Matui Slančiauskui, kurio vardu pavadinta mūsų progimnazija, jau seniai tapo tradicija. Kiekvienais metais ji vyksta vasario mėn. pabaigoje – kovo mėn. pradžioje. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokiniai atlikdami įvairias užduotis prisimena šį žmogų ir jo indėlį į Lietuvos kultūrą. Šiais metais  moksleiviai prisiminė, ką žino apie žymų tautosakininką,  skaitė jo surinktas sakmes, pasakaites, iliustravo pasakas, kūrė padavimus, aprašė etnografinius daiktus ir juos pristatė.  Trečiadienį per penktą ir šeštą pamoką  moksleiviai rinkosi į aktų salę, kur vyko baigiamasis šios savaitės renginys. Vedėja – lietuvių kalbos mokytoja Rima Dominaitė – apibendrino savaitės veiklą ir pristatė knygą – Mato Slančiausko surinktas sakmes, išverstas į anglų kalbą jo provaikaičio, gyvenančio Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ši knyga – tai dovana mūsų mokyklai, labai svarbi progimnazijai jos 40-mečio ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Ne visi mokiniai dar buvo girdėję apie šį netikėtą atradimą – tolimus M.Slančiausko  giminaičius, su kuriais ryšius užmezgė mūsų progimnazijos anglų kalbos mokytoja Laima Kurauskienė. Baigiamojo savaitės renginio metu klausėmės skaitovų, laimėjusių meninio skaitymo konkurse – Aidos Gailiūnaitės (III vieta ), Luko Buivydo(II vieta), Andrėjos Jeneliūnaitės (I vieta). Liaudies dainą „Saulelė raudona“ ir sutartinę darniai atliko septintokės Juta ir Agnė. Savo programą, paruoštą etnografiniam konkursui, kuris vyko Kaune, parodė 8a kl. moksleiviai su savo mokytoja Alina Jonaitiene.

Vasario 21 diena – M.Slančiausko gimimo diena. Taip jau sutapo, kad tą dieną švenčiame ir Gimtosios kalbos dieną. Tad savaitės metu kasmet renkame RAŠTINGIAUSIUS MOKSLEIVIUS: mokiniai rašo diktantą, o mokytojos taiso padarytas klaidas ir vis tikisi, kad bus diktantą parašiusių be klaidų. Kadangi tai konkursas, tekstai nelengvi, todėl klaidų diktantuose visuomet būna. Raštingiausi moksleiviai renginio metu buvo apdovanoti. Sveikiname juos ir linkime sėkmės kitais metais. Taigi I vietą laimėjo šie mokiniai:

  • 5 kl. grupėje – Brigita Stankaitytė (5a kl.),
  • 6 kl. grupėje – Emilė Balčiūnaitė (6a kl.) ir Dovydas Petryla (6b kl.),
  • 7 kl. grupėje – Rūta Marijauskaitė (7a kl.),
  • 8 kl. grupėje – Adrija Repšytė (8b kl.).

Šiek tiek daugiau klaidų už nugalėtojus padarę moksleiviai  ir laimėję II ir III vietas taip pat buvo apdovanoti.

  • 5 kl.grupėje  II vieta – Milda Valančiūtė (5b kl.), III vieta – Danielius Steponaitis (5a kl.),
  • 6 kl. grupėje II vieta – Simona Rimkevičiūtė (6a kl.), III vieta – Luka Dambrauskaitė (6b kl.),
  • 7 kl. grupėje II vieta – Juta Adomaitytė (7a kl.), III vieta – Ignas Tautvaišas (7a kl.),
  • 8 kl. grupėje II vieta – Beatričė Kozmianaitė (8b kl.) ir Andrėja Jeneliūnaitė (8b kl.), III vieta – Aušrinė Katiliavaitė (8a kl.).

Sausio mėnesį progimnazijoje vyko mokinių kūrybinių darbų konkursas „IŠAUGINK LIETUVĄ ŠIRDYJE“, kurio nugalėtojai tap pat buvo paskelbti ir apdovanoti šiame renginyje. Lietuvių kalbos mokytoja Alina Jonaitienė apžvelgė mokinių kūrybą, pagyrė, paskatino daugiau rašyti, kurti apie tai, kas juos jaudina, pastebėti grožį ir jį aprašyti. Šio konkurso nugalėtojai:

Pradinių klasių grupėje I vieta – Vakaris Jakas (4a kl.), II vieta – Jokūbas Šilinas (2b kl.),  III vieta –  Nojus Nausėda (4a kl.);  daugiausiai kūrinių pateikusi klasė – 4 a klasė, mokiniai  apdovanoti saldžiuoju prizu.

5-8 klasių grupėje  I vieta – Austėja Kačerauskaitė (8a kl.), II vieta – Luka Dambrauskaitė (6b kl.), III vieta – Paulius Rimkevičius (8a kl.); daugiausia kūrinių pateikusi klasė – 5a klasė, mokiniai taip pat apdovanoti saldžiuoju prizu.

Po renginio mokiniai galėjo apžiūrėti parodėlę, supažindinančią su M. Slančiausko savaitės pamokose atliktomis užduotimis bei kūrybinio konkurso dalyvių darbais.