Mato Slančiausko savaitės baigiamajame renginyje apdovanoti konkursų nugalėtojai

Mato Slančiausko savaitės baigiamojo renginio tikslas – apžvelgti atliktus darbus, pasidžiaugti jais ir apdovanoti konkursų nugalėtojus. Direktorė Ligita Eitkevičienė akcentavo svarbų indėlį kiekvieno moksleivio ir mokytojo į 170 gimimo metų jubiliejaus paminėjimą Mato Slančiausko, kurio vardu pavadintoje mokykloje mokomės ir dirbame. Lietuvių kalbos mokytoja A. Jonaitienė apžvelgė atliktus darbus ne tik per lietuvių , bet ir kitų dalykų pamokas. Darbai buvo eksponuojami aktų salėje, kur ir vyko renginys. Visi galėjo juos pamatyti, pasidžiaugti, rasti savo darbą. Tai ir daugybė iškabintų laiškų, kuriuos rašė 5-8 klasių moksleiviai, dailės pamokų darbeliai – M. Slančiausko portreto ir jo sodybos piešiniai, verstos į anglų kalbą biografijos tekstai, anketos apie M. Slančiauską rusų kalba, įdomūs stendai, daryti per matematikos pamokas. Na, o kūrybinių darbų konkursas šiais metais buvo toks – mokiniai rašė laišką Matui Slančiauskui. Reikėjo pasitelkti vaizduotę, juk užduotis tikrai nelengva – parašyti laišką žmogui, kurio jau beveik šimtas metų kaip nėra su mumis. Joniškio Švietimo ir sporto skyriaus specialistė Aušra Lukšaitė-Lapinskienė atvyko pas mus ir atnešė knygų, kuriomis ir apdovanojome dvylika moksleivių, geriausiai parašiusių laišką. Sveikiname kūrybinio konkurso laureatus! Tai Estrėja Drigotaitė (5a kl.), Gustė Natraitė (5b kl.), Viltėja Raudytė (5b kl.), Tėja Zigmantaitė (6a kl.), Austėja Danielė (6b kl.),  Austėja Balčiūnaitė (7a kl.), Milda Valančiūtė (7b kl.), Brigita Budreckaitė (8a kl.), Fausta Žebrauskaitė (8a kl.), Luka Dambrauskaitė (8b kl.), Emilija Laurinavičiūtė (8b kl.) ir Luka Drupaitė (8a kl.), kuriai už nuoširdžiausią laišką padėkojo ir dovaną įteikė mokyklos Direktorė.

Tradicinis Mato Slančiausko savaitės konkursas – Raštingiausio moksleivio rinkimai – taip pat yra ir Lietuvių kalbos dienų renginys . Kasmet jame dalyvauja geriausiai rašantys diktantą mokiniai. Lietuvių kalbos mokytoja R.Dominaitė paskelbė šio konkurso nugalėtojus, o Direktorė apdovanojo juos Diplomais. Raštingiausi moksleiviai yra šie:

  • 5 kl .  Gabija Kurlytė ( 5a kl.) – I vieta; Gabrielė Cicėnaitė (5b kl.) – II vieta; Viltėja Raudytė(5b kl.) – III vieta.
  • 6 kl.   Eglė Paulikaitė (6a kl.) – I vieta; Austėja Danielė (6b kl.) – II vieta; Tėja Zigmantaitė (6a kl.) – III vieta;
  • 7 kl.  Austėja Karbauskytė (7b kl.) – I vieta; Augustė Bučnytė ( 7a kl.); Brigita Stankaitytė (7a kl.) – III vieta;
  • 8 kl.  Luka Dambrauskaitė ( 8b kl.) – I vieta; Dovydas Petryla (8b kl.) – II vieta; Fausta Žebrauskaitė (8a kl.) – III vieta.

Raštingiausia progimnazijos moksleive šįmet tapo penktokė Gabija Kurlytė, diktante padariusi tik vieną klaidą. SVEIKINAME Gabiją ir visus laimėtojus!

Kas negavo apdovanojimų, galėjo gauti bent saldainį, įminę mįslę. Dešimt mįslių buvo parinkę lietuvių kalbos mokytojos. Renginio metu didžiajame ekrane buvo rodomos nuotraukos iš pradinių klasių mokinių ir mokytojų kūrybinių dirbtuvių „Užgavėnės pagal Matą Slančiauską“ – dar vieno šaunaus Mato Slančiausko savaitės renginio. Na, o visus linksmino, gerą nuotaiką skleidė „Kibirkštėlės“ šokėjai, kurie parodė, kaip puikiai pasirengė Mosleivių dainų šventės atrankai – pašoko net keturis šokius. Ačiū jiems ir mokytojai Sandrai.