Mato Slančiausko savaitė

Mūsų progimnazijoje ši savaitė yra tradicinė Mato Slančiausko savaitė. Matas Slančiauskas gimė 1850 m. vasario 21 dieną, mirė 1924 m. kovo 11 dieną. Šiuo lakotarpiu – vasario pabaigoje ir kovo pradžioje- vyksta Mato Slančiausko savaitės renginiai. Šiemet moksleiviai ne tik per lietuvių kalbos, bet ir kitų dalykų pamokas prisimena žymųjį tautosakininką, kurio vardu pavadinta mūsų progimnazija. Taigi kokia svarbi, įdomi, įvairiapusė veikla – pamokos, renginiai, konkursai – vyksta mūsų mokykloje?

 1. Renkame RAŠTINGIAUSIĄ moksleivį : 5-8 klasių mokiniai, geriausiai išmanantys rašybą ir skyrybą, rašo diktantą.
 2. Vyksta mokinių kūrybinių darbų konkursas.
 3. Lietuvių kalbos pamokose 5-6 klasių moksleiviai kuria padavimus pagal Joniškio apylinkių vietovardžius (skirta Vietovardžių metams).
 4. Vasario 28 d. 6a klasės mokinių komanda MATAUŠIUKAI ir mokytoja R.Dominaitė vyksta į varžytuves „Tautosakos malūnas“, į Kauno tautinės kultūros centrą.
 5. Kovo 7 d. 7-8 kl. moksleivių komanda ir mokytoja A.Jonaitienė vyks į konkursą „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, į Kauno tautinės kultūros centrą.
 6. Vasario 27 d., trečiadienį, per trečią pamoką, pradinių ir 5-7 klasių moksleiviai dalyvauja Lietuvių kalbos KENGŪROS konkurse.
 7. Pradinių klasių mokiniai per pamokas skaito M.Slančiausko užrašytas pasakas, varžosi dailiojo rašto konkurse.
 8. 5 klasių mokiniai per muzikos pamoką seka M.Slančiausko pasakas su ritminiu pritarimu.
 9. Per anglų kalbos pamokas 4 kl, mokiniai skaito pasakas anglų kalba, 5 kl. mokiniai rašo dalyraštį, 6 kl. – suradę informacijos internete verčia biografiją į anglų kalbą, 8 kl. – verčia užrašytas ir M.Slančiausko anūko išverstas pasakas iš anglų kalbos į lietuvių kalbą.
 10. Per rusų kalbos pamokas 8 kl. mokiniai rašo diktantą –  tekstas iš M.Slančiausko surinktos tautosakos, kurią mokytoja yra išvertusi į rusų kalbą.
 11. Per matematikos pamokas 7-8 kl.moksleiviai daro stendą, skirtą Matui Slančiauskui.
 12. Mato Slančiausko savaitės baigiamasis renginys vyks   mokyklos salėje antradienį, kovo 5 d. (Savaitės veiklos apibendrinimas, kūrybinių darbų ir kitų konkursų nugalėtojų apdovanojimai).