Konkursai – vienas iš būdų skatinti mokinių kūrybiškumą

Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbios vertybės yra tautos tradicijos, papročiai, liaudies menas. Ir nors pasaulis sparčiai modernėja, naujovės keičia žmonių gyvenimo būdą, tačiau senieji rakandai ar tradiciniai liaudies dirbiniai turi išlikti atmintyje, kad ir mūsų vaikai bei vaikaičiai žinotų, kaip senovėje gyveno jų protėviai, kokius darbus ir su kokiais įrankiais dirbo. Ne mažesnė vertybė yra ir žmogaus kūrybiškumas. O visiems šiems dalykams atsiskleisti ir pasitarnavo Kauno tautinės kultūros centro organizuotas respublikinis konkursasJei prakalbėtų – daug pasakytų“. Šiame konkurse ryžosi dalyvauti ir mūsų mokyklos 8a kl. mokiniai. Jiems talkino lietuvių kalbos mokytoja Alina Jonaitienė.

Konkurso dalyviai turėjo nufotografuoti pasirinktą etnografinį daiktą, ji įdomiai aprašyti bei kūrybiškai pristatyti konkurso metu. Aštuntokai taip ir padarė. Nemažai teko pavargti, kol daiktai įsikūnijo eilėraščių posmuose ar vaizdinguose aprašymuose, o dar ir bendrą pristatymo scenarijų reikėjo parengti. Ir pagaliau kovo 8-ąją lauktoji kelionė į Kauną.

Įveikę jaudulį, mokiniai sklandžiai atliko savo parengtą etnografinio daikto pristatymą, pasirodymą paįvairindami skambiomis sutartinėmis. Ir nenusivylė. Vertinimo komisija mūsų mokyklos komandai skyrė 2-ąją vietą. 8a klasės mokiniai Austėja Kačerauskaitė, Aušrinė Katiliavaitė, Džedlinga Daškevičiūtė, Ema Vaineikytė, Kamilė Čiapaitė, Povilas bei Paulius Rimkevičiai ir Vaida Patarakaitė įrodė, jog tikrai yra verti vadintis slančiauskiukais, t. y. M. Slančiausko darbų tęsėjais.