Konferencija „Aplinka ir žmogus“ progimnazijoje

IMG_2032Rajone tokia konferencija organizuojama jau tryliktą kartą. Daug metų konferencijos iniciatoriais ir organizatoriais buvo Suaugusių ir jaunimo mokykla kartu su Joniškio rajono ekologinio švietimo centru.

Progimnazijoje konferencija „Aplinka ir žmogus“ vyko pirmą kartą. Joje dalyvavo mokiniai iš Joniškio Saulės pagrindinės mokyklos, Žagarės gimnazijos, Skaistgirio gimnazijos, Mato Slančiausko progimnazijos. Visus susirinkusius į konferenciją nudžiugino progimnazijos septintokų parodyta programa. Respublikiniame konkurse „Tautosakos malūnas“ mokiniai su šia programa užėmė pirmą vietą (mokytoja Laima Mitrulevičiūtė). Konferencijos dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Svietlana Plaksij.

Pristatyta 12 darbų. Tai labai įdomūs įvairių pastebėjimų gamtoje, aplinkoje pristatymai, atliktų eksperimentų, tyrimų išvadų vaizdingas pateikimas. Pvz., mokiniai aiškinosi, kaip praktiškai nustatyti medžių amžių, padaryti išvadas, kokią įtaką sėklų dygimui turi rūgštys. Konferencijos dalyvius susidomino darbas apie natūralių oro gaiviklių gamybą. Įspūdingai buvo pateiktas darbas „Fizika tai ne mokslas, fizika – gyvenimo būdas“. Tai integruotas fizikos ir technologijų darbas, kuris pristatytas žodžiu ir pateiktas darbo maketas.

Labai gražūs, originalūs buvo mokinių pagaminti ir konferencijoje eksponuoti inkilėliai paukščiams.

Konferenciją apibendrino , padėkojo mokiniams , jų mokytojams Joniškio rajono ekologinio švietimo centro vedėjas Egidijus Čepulis.

Konferencija „Aplinka ir žmogus“ praėjo. Sužinota, išgirsta, kokia įdomi aplinka supa mus. Kiek įdomių dalykų vyksta gamtoje ir kiek daug nepastebėtų reiškinių yra. Išsiskirstėme, dėkodami vieni kitiems ir linkėdami gražių , prasmingų atradimų ateityje.

Padėka konferencijos organizatoriams progimnazijoje – biologijos mokytojai Ingai Misiuvienei, fizikos-informacinių technologijų mokytojai Astai Radžvilienei, informacinių technologijų specialistui Tomui Jankauskui ir visiems mokytojams, kurie padėjo mokiniams ruoštis šiai konferencijai.