Knygos pristatymas Joniškio žemės ūkio mokykloje

Lapkričio 19 dieną Joniškio žemės ūkio mokyklos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Nijolės Vaičiulytės-Mykolaitienės pakviesti vykome į mokytojos Alinos Jonaitienės knygos „Smiltė“ pristatymą. Ši knyga pasakoja apie naujokę Smiltę, susiduriančią su patyčiomis mokykloje ir nežinančią, kaip apsiginti nuo nepelnyto psichologinio smurto ir akivaizdžiai rodomos nepagarbos.

Renginio metu Žemės ūkio mokyklos moksleiviai suvaidino Vaiko gerovės komisijos posėdį, kuriame buvo sprendžiama patyčių problema. D. Gailiūnaitė angliškai padainavo dainą, kurioje taip pat buvo kalbama apie patyčias, o mūsų klasės (8b kl. – red. past.) mergaitės sušoko savo kūrybos šokį, atskleidžiantį jautrią Smiltės prigimtį, ir suvaidino nedidelę knygos ištrauką.

Susitikimo metu kalbėjo mokyklos psichologas ir socialinė pedagogė. Jie taip pat apžvelgė knygoje keliamas problemas. ŽŪM socialinė pedagogė Vaida Baltaragytė papasakojo apie galimas patyčių pasekmes, supažindino su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu bausmes už kito asmens nuotraukų platinimą internete. Kalbėjo ir knygos autorė Alina Jonaitienė. Ji papasakojo knygos atsiradimo istoriją ir paaiškino, kaip ir kodėl kilo idėja parašyti šią apysaką. Mokyklos aktų salėje, kur ir vyko knygos pristatymas, veikė autorės piešinių, skirtų jos knygelėms vaikams iliustruoti, paroda.

Po renginio mus lydėjusios auklėtojos Laimutės Kurauskienės rūpesčiu nusifotografavę prisiminimui linksmi grįžome namo.

Luka Dambrauskaitė, 8 b kl.