Klasių vadovai pasisemti gerosios patirties vyko į Kėdainių šviesiąją gimnaziją

Pavadinimas dažnai labai daug pasako apie daiktą ar reiškinį, o kalbant apie Kėdainių šviesiąją gimnaziją žodis „šviesioji“, ko gero, nusako mokyklos filosofijos esmę – gražūs ir pagarbūs mokytojų ir gimnazistų santykiai, nuoširdus bendravimas, reiklus mokinių ir mokytojų požiūris į ugdymosi pasiekimus. Čia kantriai ugdomas mokinių pilietiškumas ir savarankiškumas, skatinama lyderystė, kūrybiškumas. Ir nors mokyklos pastatas ankštas čia besimokantiems 479 mokiniams, bet šviesus ir jaukus, išsaugojęs savo istorinį grožį (evangelikų reformatų mokykla čia jau veikė 1631 m.). Tad nereikia nė stebėtis, kad buvusios lotyniško tipo gimnazijos pastate tebesklando švietėjiška dvasia.

Mūsų mokyklos mokytojai apsilankymo metu turėjo galimybę apžiūrėti mokyklos erdves, įskaitant ir kabinetus. Ypač maloniai nuteikė vidaus kiemelis, kuriame ir vyksta pagrindiniai mokyklos renginiai. Gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė kaip mokyklos išskirtinumą paminėjo gimnazijoje įgyvendinamą STEAM ugdymo modelį. Įsteigtos aukštųjų mokyklų klasės (VGTU, ASU, KTU), organizuojamos bendros veiklos. Šviesiojoje gimnazijoje jau ketveri metai veikia Sėkmės ir lyderystės programa, neformaliojo švietimo įstaiga, kurios auklėtiniai mokosi eksperimentuodami. Mokyklos bendruomenė įgyvendina net kelis tarptautinius projektus: Nordplus, Erasmus+, Comenius Regio, eTwinning. Daug dėmesio skiriama ir mokinių individualios pažangos stebėjimui. Čia didžiausia darbo dalis tenka klasės vadovui, tiesiogiai bendraujančiam su ugdytiniu ir stebinčiam, kaip pastarajam sekasi tobulinti savo gebėjimo mokytis kompetenciją.

Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vykdoma LIONS QUEST programa „RAKTAI Į SĖKMĘ“. Ši jaunimo programa, skirta gimnazijų mokiniams, yra viena geriausių lyderystės ugdymo programų. Jos dėka mokytojai tampa tiesioginiais vaikų psichikos sveikatos kūrėjais. LIONS QUEST programa savo kelią pradėjo 1975 metais Ohajo valstijoje, Kolambo mieste. 2002 metais pripažinta svarbiausia pasaulinio LIONS judėjimo programa jaunimui, 2006 metais ji pasiekė ir Lietuvą. Programa pagrįsta moksliniais tyrimais. Kaip ir dauguma socialinio ir emocinio ugdymo programų, ji savo prigimtimi yra labai universali ir tinka įvairių kultūrų vaikams.

Dėkojame Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorei ir jungtinei lektorių grupei už nuoširdų priėmimą ir idėjas, kaip ugdymo procesą padaryti patrauklesnį. O Kėdainių, didikų Radvilų puoselėto miesto, aura galbūt ir mus paskatins naujiems ieškojimams.