Kibirkštėlė išlydi savo absolventus

Vasarai persiritus į antrąją pusę paukštukai ima miklinti sustiprėjusius sparnus, ruošdamiesi palikti savo gimtąjį lizdą. Kaip tie paukšteliai, sparnus į gyvenimo skrydį pakelia ir abiturientai.

Šokių studijoje „Kibirkštėlė“ irgi atsisveikinimo  metas. „Kibirkštėlė“ išlydi į gyvenimą didelį būrį savo šokėjų – aštuonias merginas ir šešis vaikinus. Liepos 24 d. „Kibirkštėlė“ sukvietė savo ištikimus žiūrovus į savo absolventų atsisveikinimo koncertą, kuriame studijos dvyliktokai paskutinį kartą šoko su „Kibirkštėlės“ kolektyvu kaip jo nariai. Šokėjai dovanojo žiūrovams ir savo jaunesniesiems draugams pačius gražiausius savo šokius: „Kepurinę“, „Polkutę“, „Džigūną“, „Agotėlę“.

Po to jaunimas užleido sceną savo jauniesiems kolegoms, kurie šią vasarą netinginiavo – repetavo, mokėsi naujų šokių, ėjo į žygius ir kitaip prasmingai leido laiką. Ir laikas praėjo neveltui. Koncerte jaunesnieji „Kibirkštėlės“ šokėjai pristatė žiūrovams šios vasaros darbus – po karantino išmoktus šokius. Šie šokiai – tai jaunųjų „Kibirkštėlės“ narių dovana išeinantiems vyresniesiems draugams.

Savo buvimą „Kibirkštėlėje“ absolventai simboliškai užbaigė šokiu „Baltijos gintarėliai“, kuriame šoko su pačiais mažiausiais kolektyvo nariais. Nuskambėjo ir absolventų testamentas, išeinatieji paliko savo draugams Kibirkštuką, kurį „užbūrė“ taip, kad jis visada neštų kolektyvui sėkmę visose kelionėse, koncertuose, konkursuose. Pasiliekantieji davė iškilmingą priesaiką. Išeidami vyriausieji šokėjai, kaip vieną iš svarbiausių dalykų paliko „Granskverą“ – šokį, kuris yra tapęs „Kibirkštėlės“ vizitine kortele, ir kurį šokėjai šoka taip, kad net kibirkštys iš padų lekia.  Norėdami įsitikinti, ar šį šokį palieka patikimose rankose ir kojose jie sušoko „Granskverą“ kartu su savo jaunaisiais draugais. Mažieji išbandymą išlaikė puikiai!

 Absolventus sveikino Joniškio raj. meras Vitalijus Gailius, padėkos raštus ir progimnazijos rašiklius įteikė Mato Slančiausko progimnazijos direktorė Ligita Eitkevičienė bei direktorės pavaduotoja Jolanta Šiurnienė. „Kibirkštėlė“ išeinančiuosius apdovanojo elegantiškais puodeliais su kolektyvo logotipu, nuotraukų koliažais, į kuriuos sudėjo pačias gražiausias akimirkas iš šokių studijos gyvenimo, prie dovanos pridėjo ir pirmąjį „Kibirkštėlės žinių“ numerį, sutalpinusį išeinančiųjų mintis, palinkėjimus ir priesakus pasiliekantiems. Absolventams buvo įteikti sertifikaltai, kurie patvirtino, kad jie ne tik aktyviai dalyvavo šokių studijos veikloje, bet ir sėkmingai įsisavino tautinio šokio pagrindus bei visą „Kibirkštėlės“ repertuarą, dalyvavo koncertuose, festivaliuose, konkursuose ir Dainų šventėse.

Vyriausieji kolektyvo šokėjai šiltais žodžiais ir dovanomis dėkojo mokytojai Sandrai Paulavičienei už visus kartu praleistus metus, už dovanotą meilę ir gerumą, už viską, ko jie išmoko būdami „Kibirkštėlėje“. Daug gerų ir gražių žodžių buvo pasakyta, bet „sudie“ ištartas nebuvo. „Kibirkštėlė“ išlydi savo absolventus su viltimi dar ne kartą susitikti, o gal ir šokti kartu…