Kalėdinių skaitymų šiluma

Pirmadienį progimnazijoje sklandė pati tikriausia, kupina dosnumo Šventų Kalėdų dvasia. Suburti Aktyvių tėvų klubo pirmininkės Linos Vyšniauskaitės ir pakviesti mokyklos bendruomenės, savo laiką visoms progimnazijos klasėms skyrė tėveliai ir rajono savivaldybės atstovai. Jie skaitė vaikams knygas. Skaitė, vaidino, improvizavo, diskutavo. Rodos, nieko čia ypatingo… O iš tiesų tėveliai ir svečiai dovanojo nepaprastą dovaną – kartu knygoje, žodžiuose ieškoti prasmės, išminties, jautraus paprastumo.

Truputį nerimaudami mokinukai vedėsi į klases tėvelius – Vilmą Rimkevičienę, Ingą Lukšaitę Samaitienę, Kristiną Tamašauskienę, Margaritą Dovidaitytę, Indrę Stalnionienę, Danguolę Tautvaišienę, Jolitą Zigmantienę,  Andrą Šoblienę, Inesą Budrienę, Žanetą Sketrienę, Aidą Skrudupienę, Sonatą Kvyklienę, Liną Vyšniauskaitę, Jūratę Buivydienę ir svečius iš savivaldybės – merą Vitalijų Gailių, vicemerę Vaidą Aleknavičienę, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistę Aušrą Lukšaitę Lapinskienę, mero patarėją Ingą Karbauskienę bei tarybos narę Vidutę Petraitienę.

Neprailgo ne tik kalėdiniams skaitymams skirta pirmoji pamoka, bet ir visa diena. Kiekvienas panorėjęs galėjo kitiems dovanoti savo skaitomą kūrinį. Tereikėjo pertraukų metu įsitaisyti kažkada gimnazijos abiturientų pagamintame supamajame krėsle ir atsiversti pamėgtą knygą. Nors… į kai kurias knygas tądien buvo galima tik pažiūrėti. Bendradarbiaujant su Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Dovile Kurliene, mokyklos fojė veikė retų, saugomų, neįprastų savo forma, kalba, dydžiu ar istorija knygų parodėlė. Šalia jos gražiai suguldyti po stiklu kiekvieno mokinuko akį traukė patys įdomiausi knygų skirtukų eksponatai iš gausios pradinių klasių mokytojos Ugnės Vaineikienės kolekcijos. Ten pat buvo galima susipažinti ir su bibliotekininkės Gitanos Svytienės vykdyto projekto ,,Bookmark Exchange Project‘‘ įvairių užsienio šalių mokinių sukurtais knygų skirtukais.

Šurmulinga diena progimnazijoje baigėsi tradiciniu gimtosios kalbos 5-6 klasių renginiu „Knygų pelėda“.