Išvyka į Šiaulių KOP Aviacijos bazę ir šokolado fabriką „Rūta“

Gegužės 20 d. 4b klasės mokiniai (mokytoja Jurgita Matulienė) vyko į Šiauliuose esančią Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę ir šokolado fabriką „Rūta“.

Atvykę į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę, mokiniai turėjo galimybę pamatyti karinį oro uostą – vienintelį tokį ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje. Jie susipažino su Lietuvos ir NATO karo aviacija, sužinojo naikintuvų greitį, tūpimo ir pakilimo takų ilgį, stebėjo jų pakilimą. Mokiniai turėjo galimybę iš arti apžiūrėti orlaivius, malūnsparnius. Sužinojo, kad šiuo metu Lietuvos oro erdvėje švedai vykdo oro policijos funkcijas.

Šokolado  fabriko muziejuje mokiniai susipažino su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinojo, jog kavos pupelės buvo naudojamos vietoj pinigų, kad centrinės Amerikos gyventojai pirmieji išmoko gaminti ir vartoti skystą šokoladą, sužinojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai. Muziejaus kino salėje mokiniai žiūrėjo filmą apie šokolado fabriko veiklą nuo pat jo įkūrimo pradžios.

Edukacinio užsiėmimo „Saldžioji laboratorija“ metu ketvirtokai patys tapo šokolado meistrais. Iš skirtingų šokolado rūšių gamino įvairius skanumynus.

Puikiai nusiteikę, pilni įspūdžių, su savo pačių pasigamintais saldainiais, pasukome link Naisių. Apžiūrėjome ir pasigrožėjome  gyvenviete, „Angelų sala“ ,pasidžiaugėme joje gyvenančiais triušiukais.Truputį pailsėjome, pažaidėme  ir laimingi pasukome namo.

Mokiniams išvyka labai patiko. Pilni naujų įspūdžių linksmi grįžome į namus.