Išvyka į Biržus

Gegužės 23 dieną 1a klasės (mokyt. D.Klausienė) ir 2b klasės (mokyt. J.Bytautienė) mokiniai aplankė Biržų kraštą. Nuo seno Biržai garsėja smegduobėmis. Viso čia yra apie 9000 įgriuvų. Populiariausią karstinę smegduobę, kurios gylis siekia 12-13 metrų, aplankė ir mokiniai. Legenda byloja, kad prieš maždaug 200 metų kartu su žeme įgriuvo ir karvė… Jos garbei čia pastatytas ir paminklas.

Vaikams didelį įspūdį paliko Kirkilų apžvalgos bokštas. Nuostabi panorama atsiveria užlipus permatomais (grotuotais) laipteliais, kuriais lipti buvo kiek nejauku. Bet viską atpirko vaizdas užlipus: nuo 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės atsivėrė 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau.

Biržų pilies rūmuose įrengtame muziejuje mokiniai dalyvavo edukacijose.

„Susitikime prie žibalinės lempos“. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su apšvietimo priemonėmis, ilgus metus tarnavusiomis biržiečių namuose ir naudotomis dar iki elektros atsiradimo. Pamatė, kaip atrodė balanos, žvakės, spingsulės, žibalinės, karbitinės lempos. Patys pasigamino įspūdingą šviestuvą savo namams.

„Slaptoji mokykla“. Mokiniai susėdę ant suolo prie ilgo stalo mokėsi užrašyti pirmąją raidę žąsies plunksna, „slebizuoti“ žodžius, atlikti kai kuriuos buities darbus.

Ekskursijos pabaigoje aplankė Raubonių parką Pasvalio rajone. Apžiūrėjo dinozaurus, mini zoologijos sodą. Visiems buvo smagu ir atrakcionų parke.

Grįžo linksmi, pilni įspūdžių, įgiję žinių, įgūdžių ir patirties.