Iš etnokultūrinės konferencijos sugrįžus

Sausio 18 dieną šeštokai Gustė Grigaliūtė, Rugilė Martinaitytė, Toma Černauskaitė, Aistė Žukauskaitė, Tadas Petraitis ir Arminas Ambroževičius dalyvavo  9-oje etnokultūrinėje šalies mokinių konferencijoje „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“, kuri vyko Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje.
Pranešimus šiai konferencijai rengė apie 90 mokinių iš 18 respublikos mokyklų. Jaunieji tyrėjai rinkosi įvairias temas, todėl konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti daug įdomios informacijos apie senojo kaimo žmogaus gyvenimą ir jį supančią aplinką.
Mūsų mokinukai skaitė pranešimą „Mitinę prasmę turintys statiniai šiuolaikinėse sodybose“ (mokinius ruošė mokytoja R. Ambroževičienė). Nors M. Slančiausko progimnazijos mokiniai buvo vieni iš jauniausių konferencijos dalyvių ir pranešimą konferencijoje skaitė pirmą kartą, tačiau jie puikiai tvardė jaudulį ir jų pranešimo pristatymas niekuo nesiskyrė nuo kitų mokyklų vyresnių klasių mokinių pristatymų.
Pabaigę darbus, konferencijos dalyviai turėjo progą  pašokti lietuvių liaudies šokių – ŠU muzikantas ir „Vaiguvos“ studentai organizavo folkšokių popietę.
Iš Šiaulių mūsų mokinukai grįžo pasitikėdami savo jėgomis ir nusprendę, kad tai pirma, bet ne paskutinė jų konferencija.