Ir vėl SĖKMĖ meninio skaitymo konkurse!

Pirmą vasario dieną „Aušros“ gimnazijoje vyko tradicinis Joniškio rajono moksleivių meninio skaitymo konkursas. Džiugu, kad kasmet mūsų progimnazijos skaitovai labai gerai pasirodo konkurse ir laimi prizines vietas. Priminsiu, kad pernai ir I, ir II vietas užėmė mūsų mokiniai. Andrėja vyko į zoninį turą, vykusį Biržuose, ir ten laimėjo III vietą. Praėjusiais metais buvęs antras Lukas Buivydas (7b kl.) šįmet 5-8 klasių grupėje UŽTIKRINTAI laimėjo I vietą! Jam teko garbė atstovauti Joniškio skaitovams zoniniame konkurse. Kartu su mokytoja Alina Jonaitiene Lukas vasario mėnesį vyks į tolesnį konkurso etapą.

Rajono konkurse šiais metais labiausiai sekėsi berniukams. Antroji vieta 5-8 klasių grupėje skirta Donatui iš „Saulės“ mokyklos, o vyresniųjų grupėje – Karoliui iš „Aušros“ gimnazijos.

Puikiai pasirodė ir mūsų progimnazijos konkurso II ir III vietų laimėtojos Atėnė ir Austėja. Vertinimo komisija skyrė dvi trečiąsias vietas būtent joms. Taigi ir Atėnė Jeneliūnaitė (5a kl.), ir Austėja Karbauskytė (6b kl.) užėmė garbingą III vietą.

Lukas sekė pasaką „Kaip ponas bėdos ieškojo“. Sakmės, pasakos, įvairūs liaudies pasakojimai, manau, yra Luko „arkliukas“, jam, kaip skaitovui, tokie tekstai geriausiai pavyksta. Komisijai patiko ir Atėnės skaitoma Jono Avyžiaus pasaka „Kaip cukrinę morką išgydė“, ir Austėjos – Juozo Erlicko „Jei skauda dantys“. Šių tekstų „žinutė“,arba pagrindinė mintis,  buvo meniškai ir labai aiškiai perteikta klausytojams.

Sveikinu visus dalyvius, džiaugiuosi savo mokinukėmis Atėne ir Austėja ir linkiu didžiausios sėkmės Lukui regionininiame konkurse.

Rima Dominaitė, lietuvių kalbos mokytoja,
rajono moksleivių meninio konkurso vertinimo komisijos narė