Emocinis intelektas – kelias į sėkmę

„Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi.
Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.“  (Antoine de Saint Exupery „Mažasis princas“)

Žinios, išsilavinimas, patirtis, intelektas – jie svarbūs, bet nė vienas iš jų nenusako, kodėl vienam žmogui gyvenime sekasi, o kitam – ne. Egzistuoja dar kažkas, ko visuomenė negali paaiškinti. Atsakymas beveik visada susijęs su tuo, ką vadiname emociniu intelektu. Šiandien emocinio intelekto sąvoka jau nebėra naujiena ir džiugu, kad žinios, patirtys apie emocinio intelekto lavinimą mūsų progimnazijoje jau įgauna pagreitį! Dauguma žmonių pripažįsta, kad emocinis intelektas – tai tarsi sėkmės raktas, kuris didina žmogaus laimės pojūtį. Tai mūsų emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį ir priimtinu būdu jį išreikšti. Daugelį emocijų gebame išreikšti dar kūdikystėje šypsena, krykštavimu, verkimu ir t.t. Bet kada išmokstame jas valdyti? Ir ar išvis išmokstame? Kaip to mokomės ir kas moko?

Džiaugiamės, kad šią savaitę pusė mūsų progimnazijos pradinių klasių mokinių dalyvavo draugiškoje socialinio ir emocinio ugdymo olimpiadoje „Dramblys“. Olimpiada vyko 5 dienas. Kiekvieną dieną vyko praktiniai užsiėmimai, kuriuos vedė pradinių klasių mokytojos: Irena, Dalia, Janina, Jolanta, o Joms talkino mokyklos specialioji pedagogė, psichologė, socialinė pedagogė. Olimpiadoje sėkmingai ir prasmingai mokiniai leido laiką, stiprindami savo emocines – socialines kompetencijas. Mokėsi pažinti save ir kitus, lavino tarpusavio santykių valdymą tam, kad galėtų kiekvienas įgyvendinti savo tikslus, plėstų savo galimybių ribas. Mokiniai žaidė įvairius žaidimus, siekdami atpažinti ir įvardinti savo emocijas, jausmus. Vaikai, padedami klasės draugų, tėvelių, atpažino savo ir kitų bendraklasių geras savybes, mokėsi draugiškai spręsti konfliktus, valdyti pyktį, ieškojo įvairių nusiraminimo būdų, siekė suprasti šalia esantį ir jam padėti. Buvo smagu sužinoti, kad mes visi turime gerų savybių, kurias reikia ir toliau stiprinti. Džiaugiamės visi galėdami matyti, kad mokame ir galime save mylėti, šalia esantį suprasti ir kartu kalbėtis bei susikalbėti! Ši olimpiada mums tai įrodė! Dėkojame olimpiados organizatoriams „Edukatoriai.Lt“, mokyklos administracijai.

Nekantriai lauksime kitų metų, kada galėsime vėl dalyvauti olimpiadoje „Dramblys“, o mokytojos organizuos kitas emocinio socialinio ugdymo veiklas, nes vaikams patinka auginti save gerumui bei tuo džiaugtis!