Edukacinė išvyka į Kauną – pamokos kitose erdvėse

Kokios turiningos ir smagios pamokos yra, kai jos vyksta ne mokykloje, ketvirtadienį patyrė 7a klasės mokiniai. Jie dieną praleido Kaune kartu su lietuvių kalbos mokytoja R. Dominaite ir auklėtoja J. Daupariene. Tai buvo integruotos istorijos, muzikos ir lietuvių literatūros pamokos kitose erdvėse. Pirmiausia mokiniai lankėsi Raudondvaryje, kur apžiūrėjo dvaro rūmus ir visą teritoriją, klausėsi įdomaus gido pasakojimo apie buvusius dvaro šeimininkus, apie 1830-1831 metų sukilimą, apie Tiškevičių giminės valdymo laikotarpį ir kt. Muziejuje pamatė ekspoziciją ir  išgirdo apie iš Raudondvario kilusį kompozitorių Juozą Naujalį, sukūrusį daug dainų pagal Maironio eiles, suorganizavusį pirmąją Dainų šventę Lietuvoje. Kaip žinome, 2019 metai paskelbti Juozo Naujalio metais. Šie metai paskelbti ir Laikinosios sostinės metais, tad iš Kauno rajono muziejaus atvykę į Kauną mokiniai pasivaikščiojo garsiąja Laisvės alėja – reikšminga gatve tiek tarpukario Lietuvoje, tiek sovietiniais metais.

Na, ir linksmiausiai vaikai laiką praleido edukacijoje „Šmurkšt į pasaką“, kuri vyko Vaikų literatūros muziejuje. Čia visiems teko įsikūnyti į kurį nors literatūrinių pasakų personažą, jį suvaidinti. O ką vaidinti, išsirinko patys išsitraukę iš dėžutės lapelį su personažo vardu. Tada reikėjo susirasti reikiamą aprangą ir pasijusti savo vaidmenyje. Drąsiausi gavo dovanų. Personažai buvo iš Martyno Vainilaičio, Kazio Sajos, Vytautės Žilinskaitės ir kitų rašytojų pasakų. O kokia įspūdinga su ilga melsva suknele ir skrybėle  atrodė Karalaitė Felicija – auklėtoja Janina!

Po pamokų reikia ir papramogauti. Žinoma, mūsų septintokams pramoga numeris 1 išlieka didžiulis prekybos ir pramogų centras MEGA, ten kiekvienas pasirinko


Mes, mokytojos, manome, kad ekskursija vaikams patiko, dėkojame  už gerą elgesį ir pastangas puikiai atlikti vaidmenis.

Mokytojos Rima ir Janina