Bajorų von Goesų pėdsakais

Mokytis ir sužinoti naujų dalykų apie savo krašto istoriją ir žymius žmones galima ne tik iš vadovėlių, bet ir keliaujant ir susipažįstant su jų veikla vietose, kur šie šviesuoliai gyveno ir darbavosi. Vieni iš tokių šviesuolių – Stanislovas ir Teresė Goesai, kurių gyvenimo ir veiklos pėdsakais ir leidosi grupelė mūsų mokyklos moksleivių, tapę Goeso pėdsekiais. Savo pėdsekių komandas atsiuntė „Aušros“ gimnazija bei šio renginio organizatorė Kriukų pagrindinė mokykla. Lankytasi Kriukų pagrindinėje mokykloje, apžiūrėti šios mokyklos muziejaus eksponatai, tarp kurių buvo ir dvi tikros relikvijos – dar nuo knygnešystės laikų išsaugotos maldaknygės. Apžiūrėję mokyklą ir joje laikomas relikvijas pasukome į Lieporų kaimą, kuriame ir gyveno šviesuolių Goesų šeima, savo svarbiausiu tikslu laikiusi kultūros puoselėjimą bei švietimą. Ir nors nyksta Medvilionių dvaras – Šiaurės Lietuvos kultūros židinys, menantis knygnešių laikus, lietuvybės idėją skleidusių žmonių susibūrimo vieta, bet neblėsta entuziastų noras išsaugoti šių žmonių atminimą.

Moksleiviai turėjo aplankyti net 10 stotelių ir išsiaiškinti svarbiausius šio kaimo bei buvusio dvaro istorijos faktus bei atlikti užduotis. Vaikams entuziazmo netrūko, tad jie greitai pasklido po gyvenvietę. Aplankytas kaimo kryžius, biblioteka, darželis, Medvilionių dvaras bei kiti objektai. Vėliau, jau susirinkus kultūros namuose, pasidalinta įspūdžiais, įgytomis žiniomis. Renginio pabaigoje patirti įspūdžiai perkelti ant baltų popieriaus lapų, piešiant pirštais.

Pėdsekius lydėjusi gera nuotaika ir įveiktos įdomios užduotys neleis pamiršti šio nuošalaus kaimo svarbos išsaugant lietuvybę.