Aštuntokų edukacinė pamoka Pakruojo dvare

Gruodžio 21 dieną, pačiame prieššventiniame įkarštyje, mokyklos aštuntokai su klasės auklėtoja J. Pinkiene, tikybos mokytoja E. Žarkauskaite ir UK koordinatore G. Svytiene išvyko į pažintinę – edukacinę ekskursiją po Pakruojo dvarą, bei įmonę „Pakruojo parketas“.

Ekskursinė programą prasidėjo edukacine pamoka – vilnos vėlimas. Ekskursijos gidė Živilė pristatė vilnos vėlimo mokytoją, kuri pademonstravo ir pamokė mokinius, kaip galima iš vilnos nusivelti įvairaus dydžio rutuliuką ir jį apipavidalinti.

Po edukacinės pamokos visa mokinių grupė kartu su gide apkeliavo dvaro teritoriją ir išklausė daug įdomių, pikantiškų ir dar negirdėtų istorijų apie dvarą, jo valdovus, sklandžiusias ir dar tebesklandančias legendas.

Buvo malonu prisiliesti prie istorijos, mintimis nusikelti į praeities laikus ir pasidabinus dvariškių kostiumais ir atributais įsiamžinti fotografijoje.

Grįžtant užsukome į įmonę „Pakruojo parketas“, kur turėjome galimybę apžiūrėti ir išklausyti kaip iš medinių rąstų gaminama ilgalaikė, ekologiška ir funkcionali grindų apdailos medžiaga. UAB „Pakruojo parketas“ gamina grindines lentas, ąžuolinį, beržinį, uosinį, pramoninį ir mozaikinį parketą, kuris naudojamas ne tik Lietuvoje, bet ir iškeliauja į užsienį.