„Amžinoji ugnis“

Šį viduržiemį barsukas nubudęs ir iškišęs galvą apsidairyti, pamatė savo šešėlį, spruko atgal į savo guolį taip ir nepasimankštinęs. O koks miegas ant nugulėto šono? Prastas. Taigi greit sulauksime pavasario…

Šios žmonių iš kartos į kartą perduodamos išminties M. Slančiausko progimnazijos mokinius mokė nevyriausybinės organizacijos Lietuvos jaunimo Ramuva prezidentas Lukas Stakėla su savo kolegomis iš Vilniaus.  Ši organizacija vienija jaunimą, siekiantį pažinti lietuvių tautos etninį palikimą, galintį saugoti ir grąžinti į gyvenimą baltų  vertybes.

Mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurios metu žadino pavasarį, budino mešką šokdami ratelius, giedojo sutartines apie bitutes, nes viduržiemį bitininkas turi apeiti bityną, pabelsti į avilius, kad bitutės nuo vienos korio pusės perropotų ant kitos, prisiminė, kodėl varoma žiema iš kiemo, mokėsi giedoti sutartinę „Čiūto čiūto čiūtyta čiūto“.

Progimnazijos mokiniai dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Amžinoji ugnis“ ir vasario 14 d. prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje, paminėdami vasario 16-ąją kartu su kitų šalies mokyklų mokiniais, sugiedos sutartinę „Čiūto čiūto čiūtyta čiūto“. Šį renginį  filmuos nacionalinis radijas ir televizija. Taip bus atliekama masiškiausia sutartinė Lietuvoje ir  paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena  linksmai, kaip ir ragina Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.