Akcija „Darom 2016“ vėl pakvietė į talką

Mes, Mato Slančiausko progimnazijos 8a klasės moksleiviai, kasmet noriai dalyvaujame gimtojo Joniškio švarinimo darbuose „Darom 2016“.Žinodami, kad vidutiniškai per savo amžių žmogus „palieka“ apie 500 kg šiukšlių, jų kuopti suskubome ir mes. Tokių sąvartynais paverstų pakelių ir griovių mieste netrūksta.

Mūsų veiklos baras šiemet- geležinkelio atkarpa tarp Ziniūnų ir Žagarės pervažų neliko nepastebėta. Penkiolika aštuntokų pasiraitojo rankoves ir ,išbraidžiusi griovius ir pakeles, pririnko 20 maišų šiukšlių. Baisiausiai atrodė geležinkelio patiltė, kur kasdien zuja sodų savininkai. Čia radome tikrų lobių: krūvas stiklo šukių, plastiko, metalo, butelių, padangų, net kompiuterį…

Kai  prikrovėme pilnus maišus, kažkas iš mūsiškių atsiduso: „Akys prašviesėjo, širdis džiaugiasi“. Iš tiesų ir griovyje perinčiai antelei bus linksmiau ančiukus vedžioti,po švaresnį vandenį plaukioti.

Tokia kasmetinė akcija „Darom“paskatina mus, moksleivius, prisiimti atsakomybę už gamtos saugojimą ir Lietuvos švarinimą bei suburia kolektyvą darniai veiklai.

 Visų talkinusių vardu Evelina Kliepčytė