3B klasės floristinis kilimas

Šiaurės Lietuvos parodoje-mugėje „AgroJoniškis 2018“

Rugsėjo 29 dieną Joniškyje šurmuliavo tradicinė Šiaurės Lietuvos paroda-mugė „AgroJoniškis 2018“. Kasmet tradiciškai joje vyksta ir floristinių kilimų konkursai, kuriuose dalyvauja rajono ir kitų Lietuvos mokyklų, darželių auklėtiniai, floristai mėgėjai ir profesionalai. Šiemet konkurse Mato Slančiausko progimnazijai atstovavo 3b klasės mokiniai, su mokytoja Lina Pilipavičiene, noriai darbavosi ir mokinių tėveliai. Konkurso tema „Paslaptis“.

Trečiokai su mokytoja Lina Pilipavičiene šeštadienį jau ramiai galėjo stebėti parodos-mugės meninę programą, apžiūrėti parduodamas gėrybes, nes floristinis kilimas „Pagauk vėją“ dar penktadienio vakarą buvo baigtas.

Susirinkę gražiausius, rudeninių gėlių – serenčių, žiedus, prisikrovę kopūstų ir kitokių augalų lapų, vijoklio žabelių, sukritome ant kelių kūrybai. Kas žiedelius skabė, kas vielutes lankstė, kas pagrindą kilimo klojo, žabeles pynė, gėlių žiedus dėliojo – būreliui susirinkusiųjų buvo ką veikti.

O kokią paslaptį sukūrė 3b? Floristiniame kilime „Pagauk vėją“ pavaizdavome skraidantį aitvarą – turbūt mes įsimylėjome aitvarus. Tai jau trečias mokinių projektas susijęs su aitvarais (patys gamino, patys išbandė aitvarą pakelti). Kodėl aitvaras? Nes tai instrumentas bendrauti su vėju ir niekada nežinai, kur nuneš, kur nupūs.

Smagiausia, kad bendras kūrybinis darbas buvo pastebėtas ir Mato Slančiausko progimnazijos 3 b klasės komandai savo grupėje iš aštuonių pavyko pelnyti II vietą. Dalyviams įteiktas diplomas su padėka ir saldus prizas.

Rita Bulienė,
trečioko mama